Wrzesień 2015

Poniedziałek, 28 września 2015 11:36

Burmistrz uprzedził oczekiwania

W ostatniej chwili do porządku obrad XIII sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu na wniosek burmistrza Adama Zielnika została wprowadzona autopoprawka do wcześniej przygotowanej uchwały w sprawie zmian do tegorocznego budżetu. Miało to związek z bardzo ważną dla mieszkańców wiadomością o uzyskaniu właśnie przez Gminę Wolbrom zgody organu nadzorującego na budowę oświetlenia ulicznego w trzech miejscach na terenie miasta.

Piątek, 25 września 2015 09:14

Nowy chodnik w Zarzeczu coraz bliżej

Ostatniego dnia sierpnia Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie powierzenia jednostkom samorządu terytorialnego wykonania zadań własnych Województwa Małopolskiego z zakresu infrastruktury drogowej. Wśród nich znalazła się Gmina Wolbrom, której zostaną przekazane środki na pokrycie połowy kosztów kontynuacji budowy chodnika w Zarzeczu. Na wczorajszej sesji wolbromscy rani wyrazili zgodę na przejęcie zadania.

Czwartek, 24 września 2015 09:11

Oferta realizacji zadania publicznego

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. publikujemy ofertę realizacji zadania publicznego, która wpłynęła do UMiG Wolbrom w dniu 21 września 2015 r. na "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej".

Czwartek, 24 września 2015 08:00

Karta Dużej Rodziny

Jak informują służby prasowe Wojewody Małopolskiego od początku funkcjonowaniu programu Karta Dużej Rodziny, tj. od czerwca 2014 roku w województwie małopolskim wydanych zostało 155 876 Kart. Wolbromski MOPS wydał ich w roku ubiegłym 196, a od początku 2015 r. już 340. Dzięki temu ze zniżek, ulg i innych przywilejów może korzystać 29 320 małopolskich rodzin.

Środa, 23 września 2015 14:51

Zgłoś kandydata do nagrody

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkursy o dwie nagrody: Marszałka Województwa Małopolskiego "Kryształy Soli" dla wzmacniania wizerunku organizacji pozarządowych oraz Samorządu Województwa Małopolskiego „Amicus Hominum” w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innych.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|