Lipiec 2015

Piątek, 03 lipca 2015 13:59

Sytuacja nie jest taka różowa…

Jednym z punktów obrad czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu było przyjęcie sprawozdania finansowego oraz z wykonania budżetu za rok 2014 r., zakończone uchwaleniem absolutorium dla burmistrza MiG Wolbrom. Przy okazji burmistrz Adam Zielnik przedstawił zebranym informacje o stanie finansów gminy Wolbrom jaki zastał po przejęciu władzy w gminie.

Piątek, 03 lipca 2015 12:40

Oferują pomoc

Grupa anonimowych alkoholików "Pokora" działająca w Wolbromiu zaprasza osoby potrzebujące pomocy w walce z nałogiem własnym lub członka rodziny.

Piątek, 03 lipca 2015 12:26

Ostrzeżenie sms-em

Od 1 lipca br. ostrzeżenia Regionalnego Systemu Ostrzegania dostaniemy także sms-em. Dzięki umowie zawartej przez ministerstwo cyfryzacji z czterema operatorami telefonii komórkowej – firmami Orange, Plus, T-Mobile i Play - w sytuacji zagrażającej naszemu życiu lub zdrowiu otrzymamy wiadomość sms na telefon komórkowy. Opcja sms-owa została jednak zarezerwowana wyłącznie na naprawdę istotne ostrzeżenia.

Piątek, 03 lipca 2015 11:39

Uwaga - upały!

Według ostrzeżeń meteorologów do Polski nadchodzi fala upałów. Apelujemy o szczególną ostrożność. Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy, a także zadbajmy o zwierzęta. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek jak radzić sobie z zagrożeniami związanymi z wysoką temperaturą otoczenia.

Czwartek, 02 lipca 2015 12:04

Dwa granty dla DK

Czerwiec był dla Domu Kultury dobrym miesiącem w pozyskiwaniu grantów. Na początek udało się zdobyć środki, które w przyszłości będą wykorzystane na organizację ciekawych naukowych zajęć dla dzieci, w ramach działalności Klubu Małego Odkrywcy. Dodatkowo, jako jedyny z czterech aplikujących z gminy Wolbrom, Dom Kultury pozyskał grant w ramach programu „Działaj Lokalnie”na realizację projektu „Mój dom - moi bliscy - moje otoczenie”, który będą realizować instruktorzy prowadzący zajęcia z dziećmi.