Lipiec 2015

Środa, 08 lipca 2015 10:24

Jak zaoszczędzić na energii?

Przypominamy mieszkańcom naszej gminy i gościom, że na wolbromski rynek zajechał dziś "autobus energetyczny". Wewnątrz można zobaczyć i zapoznać się z zasadami działania praktycznie wszystkich nowinek technicznych, które pozwalają oszczędzać energię w naszych domach. Zachęcamy do odwiedzenia autobusu, który będzie stał na rynku do godz. 17.

Środa, 08 lipca 2015 09:17

Miasto monitorowane

Od dzisiaj wolbromskie targowisko jest monitorowane. Bezpieczeństwa handlujących i kupujących strzegą kamery stacjonarne i obrotowe. Dzięki nim Policja i Straż Miejska będą miały ułatwione zadanie w czasie wyłapywania z tłumu przestępców, w tym najczęściej poszukiwanych na targu kieszonkowców. Doskonałej jakości kamery działają również w nocy, a ich zasięg pozwoli na obserwację bardzo znacznej części placu targowego, na której- zwłaszcza latem -dochodzi do różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń.

Wtorek, 07 lipca 2015 17:02

Wolbromiacy zapraszają

Już w najbliższy czwartek Wolbrom będzie gospodarzem części tegorocznych Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Przed lokalną publicznością wystąpią cztery zespoły uczestniczące w imprezie, organizowanej pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Wtorek, 07 lipca 2015 11:11

Stowarzyszenie zaprasza na kort

Wolbromskie Stowarzyszenie „Czysta Woda” zakończyło budowę nowego kortu tenisowego przy stawach w okolicy Zespołu Szkół Pod Lasem. Powoli, ale systematycznie zakątek ten zyskuje na atrakcyjności – i bardzo dobrze, bo miejsce samo w sobie jest piękne i ma duży potencjał. Dodatkowym atutem jest społeczne zaangażowanie osób, które starają się je rewitalizować . Z kortu można korzystać bezpłatnie.

Wtorek, 07 lipca 2015 07:49

Uwaga - utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy, że w związku z zaplanowaną na najbliższy czwartek, 9 lipca paradą uliczną międzynarodowych zespołów folklorystycznych od godz. 17 przez około godzinę wystąpią utrudnienia na ul. Krakowskiej. Prosimy kierowców o szczególną ostrożność.