Lipiec 2015

Piątek, 24 lipca 2015 13:54

Województwo wesprze strażaków

Burmistrz Adam Zielnik odebrał dziś z rąk przedstawicieli władz samorządu wojewódzkiego: wicemarszałka Wojciecha Kozaka i członka Zarządu WM Jacka Krupy dwie promesy na dofinansowanie działalności OSP. Pierwsza, o której już pisaliśmy, to promesa na dofinansowanie remontu remizy w Strzegowie, druga – na zakup sprzętu i umundurowania niezbędnego do codziennej pracy strażaków-ochotników z 4 jednostek z terenu Gminy Wolbrom.

Piątek, 24 lipca 2015 13:08

Będą nowości w bibliotece - korespondencja

Miło nam pochwalić się Państwu, iż nasza Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny pozyskała środki z Biblioteki Narodowej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020” na wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów oraz zakup nowości wydawniczych. W ciągu ostatnich kilku lat wnioskowaliśmy i otrzymaliśmy już ponad 100 000 zł.

Czwartek, 23 lipca 2015 13:28

Święto Policji w Olkuszu

Wczoraj w olkuskiej Komendzie Powiatowej Policji obchodzono doroczne Święto Policji. Z tej okazji akty nadania wyższych stopni służbowych odebrało 67. policjantów. Podczas wczorajszej uroczystości kilkunastu wyróżniających się w pracy funkcjonariuszy otrzymało również nagrody rzeczowe. Wśród nich znalazło się 4 policjantów z Komisariatu w Wolbromiu, nagrodzonych przez burmistrza Adama Zielnika.

Czwartek, 23 lipca 2015 12:44

Będzie remont remizy w Strzegowie

Gmina Wolbrom rozstrzygnęła właśnie przetarg nieograniczony na modernizację remizy OSP w Strzegowie. Prace, które wykona Firma Remontowo-Budowlana Ryszarda Straszaka z Bydlina, będzie dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu Małopolskie Remizy 2015. Promesy na dofinansowane burmistrz Adam Zielnik odbierze jutro na spotkaniu zorganizowanym przez Marszałka w Imbramowicach.

Środa, 22 lipca 2015 11:38

Trwają prace przy remizie OSP w Porębie Górnej

Firma Lider ze Skały kończy drugi etap robót brukarskich, prowadzonych na placu manewrowym przy remizie OSP w Porębie Górnej. W ramach zaplanowanych prac wyremontowana w ubiegłym roku strażnica diametralnie zmienia również swoje otoczenie zewnętrzne.