Listopad 2014

Środa, 12 listopada 2014 12:23

Ogłoszenie

Ogłoszenie o naborze do bazy kandydatów na członków komisji konkursowych reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Środa, 12 listopada 2014 10:03

Historia obok nas

W niedzielę 9 listopada w Załężu i Bydlinie obchodzona była uroczyście 100 rocznica bitwy, którą marszałek Józef Piłsudski określił jako "Krzywopłockie legionowe Termopile". Dzięki jego zapiskom w historii wydarzenie to utrwaliło się jako bitwa pod Krzywopłotami. Mieszkańcy Załęża przypominają: to na terenie naszej wsi przelewali krew żołnierze, to nasi przodkowie stracili w pożodze wojennej prawie cały dobytek! Na pamiątkę tych wydarzeń postawili we wsi pomnik.

Piątek, 07 listopada 2014 13:48

Na pomoc sosnowieckiej katedrze

29 października spłonął dach zabytkowej katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. Ogień zauważono po północy. Mimo natychmiastowej akcji, w której uczestniczyło 62 strażaków z 22 zastępów zabytkowego dachu nie udało się uratować. Dogaszanie pożaru trwało do godzin południowych w środę. W najbliższą niedzielę w kościołach naszej diecezji odbędzie się zbiórka funduszy na odbudowę dachu. Deklarację pomocy złożyli także burmistrz Jan Łaksa i przewodniczacy RM Włodzimierz Żurek.

Piątek, 07 listopada 2014 12:21

100 rocznica bitwy w Załężu - pod Krzywopłotami

Mieszkańcy Załęża walczą o to od lat – zależy im na docenieniu roli przodków w wydarzeniach historycznych. W najbliższą niedzielę nastąpi odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci bohaterów tego ważnego epizodu I wojny światowej. Zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat bitwy odsyłamy na stronę internetową Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, z którym mieliśmy ostatnio zaszczyt współpracować. Bitwa pod Krzywopłotami jest tam tematem miesiąca:

Piątek, 07 listopada 2014 12:08

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom informuje, że w dniu 10 listopada 2014 roku Urząd Miasta i Gminy Wolbrom będzie nieczynny. Zamknięcie Urzędu spowodowane jest obowiązkiem udzielenia pracownikom dodatkowego dnia wolnego za 1 listopada 2014 roku. Przepraszamy za utrudnienia