Listopad 2014

Środa, 26 listopada 2014 11:10

Krwiodawcy z FTT Wolbrom S.A.

Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadające w dniach 22-26 listopada stanowią okazję do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy przyczynili się do ratowania życia ludzkiego. 22 listopada uroczyste spotkanie krwiodawców odbyło się w najstarszym a zarazem największym Klubie HDK w powiecie olkuskim, działającym przy Fabryce Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. W spotkaniu uczestniczyli: prezes Piotr Pięta, przewodniczący Rady Nadzorczej Władysław Banyś i dyrektor ds. Personalnych Grażyna Kozak.

Środa, 26 listopada 2014 08:31

Gmina ogłosiła przetarg na wywóz i utylizacje śmieci komunalnych

Do 28 listopada 2014 r. można składać oferty w ogłoszonym przez Gminę Wolbrom przetargu mającym wyłonić firmę, która przez kolejne półtora roku będzie prowadzić na naszym terenie gospodarkę odpadami komunalnymi. Po wprowadzeniu nowych zasad obowiązujących gminy w tym zakresie przez ostatnie 18 miesięcy śmieci z naszych domowych gospodarstw odbierał i zagospodarowywał Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o. Umowa podpisana w wyniku pierwszego przetargu kończy się 31 grudnia.

Wtorek, 25 listopada 2014 12:52

Może ktoś znalazł...

Zmartwiony mieszkaniec Wolbromia poprosił nas o pomoc w znalezieniu cennej dla niego zguby – oto jego ogłoszenie: W nocy z soboty na niedzielę w okolicy początkowych garaży na os. Łokietka został zgubiony panel do radioodtwarzacza samochodowego firmy Alpine wraz z pendrivem. Kolor niebiesko-czarny. Na znalazcę czeka nagroda pieniężna. Proszę o kontakt telefoniczny pod nr 731277576

Wtorek, 25 listopada 2014 12:03

Nowa świetlica wiejska w Miechówce

W ostatnią niedzielę mieszkańcy małej Miechówki cieszyli się z poświęcenia przez proboszcza parafii w Porębie Dzierżnej lokalnej Izby Tradycji Ludowej. Ta aktywna społeczność, choć licząca niewielu mieszkańców świętowała wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Poniedziałek, 24 listopada 2014 09:18

Coolturalnie o Wolbromiu i regionie

Wolbrom wcale nie jest nudny! Porzucenie rutyny zawsze stwarza nowe możliwości i zwykle przynosi ciekawe efekty. Dzięki wsparciu TRI Poland oraz zaangażowaniu kilkunastu osób mogli się o tym przekonać uczniowie SP1 w Wolbromiu. Podczas dobrze przygotowanych popołudniowych zajęć odbyły się ciekawe warsztaty regionalne, wykład o historii miasta, a potem zwiedzanie kościoła i remizy. Dzieci nie tylko dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o swoim mieście i regionie, ale także doskonale się bawiły.