Listopad 2014

Wtorek, 18 listopada 2014 14:05

OSP w Kąpielach Wielkich ma 60 lat

Ochotnicy z Kąpiel Wielkich mają powody do dumy. Niedawno miejscowa jednostka OSP świętowała 60-lecie istnienia. Najpierw w kościele Miłosierdzia Bożego w intencji strażaków i ich rodzin ks. proboszcz Andrzej Białek odprawił mszę świętą, po której dokonał poświęcenia wozu bojowego, a następnie w budynku remizy rozpoczęły się główne uroczystości jubileuszu. W uroczystościach, obok strażaków i ich rodzin, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz poczty sztandarowe 9 jednostek OSP.

Wtorek, 18 listopada 2014 13:17

Informacja Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje, że Minister Finansów podpisał 4 listopada br. rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, które określa zakres zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na lata 2015 - 2016. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2015 r. Dz. U. Poz.1544.

Wtorek, 18 listopada 2014 13:12

Informacja Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o wprowadzeniu zmian ustawą z dnia 26 września 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1563), która wchodzi w życie 1 stycznia 2015 r. i ma zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.

Wtorek, 18 listopada 2014 10:23

Żyjcie z pasją

W wolbromskim Domu Kultury od niedzieli prezentowana jest wystawa niezwykłych zdjęć autorstwa Katarzyny Klimek. Fotografie dokumentujące zrealizowany przez uczniów Gimnazjum nr 4 pod kierunkiem nauczycielki j.polskiego Małgorzaty Krężel projekt „Każdy ma swojego kręcioła” znalazły się także w pięknym kalendarzu. Efekty realizacji projektu przeszły oczekiwania jej twórców. Niedzielny wernisaż był dowodem na to, że w naszej okolicy żyje wielu niezwykłych ludzi, potrafiących „zarażać” swoją pasją.

Poniedziałek, 17 listopada 2014 14:58

Podziękowanie

Szanowni Państwo, szanując decyzje wyborcze społeczności lokalnej, składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy mi zaufali i oddali na mnie swój głos. Kończę kadencję z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Gratuluję wybranym radnym, mam nadzieję, że praca samorządu w kolejnej kadencji będzie przebiegała z korzyścią dla rozwoju gminy z udziałem radnych wybranych z mojego ugrupowania. Mieszkańcom Gminy Wolbrom życzę rozsądnego wyboru mojego następcy. Jan Łaksa