Sierpień 2013

Środa, 07 sierpnia 2013 11:55

Wakacyjny bal dla dzieci!

Dom Kultury w Wolbromiu zaprasza dzieci wraz z opiekunami na wakacyjny bal, który odbędzie się 22 sierpnia o godz. 17.00. W bogatym programie nie zabraknie konkursów z nagrodami, zabawy tanecznej czy słodkich upominków. Każde dziecko, które przybędzie na bal w przebraniu otrzyma nagrodę niespodziankę. Wstęp na bal jest bezpłatny!. Zapraszamy!

Środa, 07 sierpnia 2013 09:44

Szansa dla lokalnych przysmaków

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” już po raz czwarty ogłasza konkurs na Produkt Lokalny „Nad Białą Przemszą”. Wcześniejsze edycje konkursu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem a certyfikat Produktu Lokalnego „Nad Białą Przemszą” otrzymało już ponad  120 produktów, z czego 12 zostało wyróżnionych Jurajską Kryształową Jaszczurką. Celem konkursu jest zidentyfikowanie i promocja zasobów obszaru działalności LGD „Nad Białą Przemszą".

Wtorek, 06 sierpnia 2013 10:58

Odszedł generał Stanisław Targosz

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w niedzielę 4 sierpnia w wieku 65 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł generał broni w stanie spoczynku Stanisław Franciszek Targosz- wybitny pilot i doskonały dowódca, honorowy obywatel Wolbromia.

Poniedziałek, 05 sierpnia 2013 14:38

Gospodynie z Kalisia w Żarnowcu

W upalną niedzielę 28 lipca na stadionie w Żarnowcu odbył się Międzygminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich "Dary Lata”. W turnieju wzięło udział jedenaście kół. Gminę Wolbrom reprezentowały panie z KWG Kaliś.

Poniedziałek, 05 sierpnia 2013 14:26

Zachowaj rozsądek nad wodą!

Przed nami kolejny tydzień trwającej od dłuższego czasu fali upałów. Pogoda typowo wakacyjna ku uciesze wszystkich urlopowiczów. Słońce zachęca do spędzania czasu nad wodą, gdzie niestety wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić życie. Upał w połączeniu z alkoholem i wakacyjnym rozluźnieniem powodują, że przestajemy myśleć o swoim bezpieczeństwie. Jak pokazują statystyki tylko w weekend woda pochłonęła 31 ofiar śmiertelnych. Ratownicy apelują o ostrożność!

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|