Sierpień 2013

Czwartek, 22 sierpnia 2013 08:55

Trwają remonty dróg gminnych

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Wolbrom to jedno z priorytetowych zadań dla władz gminy. Coroczne działania przyczyniające się do poprawy komfortu jazdy i zwiększenia bezpieczeństwa obejmują nie tylko modernizacje dróg wojewódzkich czy powiatowych, na realizację których nasza gmina przeznacza znaczne środki z własnego budżetu, ale przede wszystkim drogi gminne i wiejskie, w tym dojazdowe do pól. I chociaż potrzeb jest dużo więcej niż środków - władze i drogowcy robią co mogą...

Czwartek, 22 sierpnia 2013 08:03

Hala UKS Judo Wolbrom będzie jak nowa

Do końca października b.r. hala UKS Judo Wolbrom nabierze zupełnie nowego wyglądu. Ze ścian znikną paskudne napisy i ubytki tynku. Całość budynku będzie ocieplona, a nowe tynki akrylowe kolorystycznie nawiążą do elewacji sąsiadującego bezpośrednio Domu Kultury. W niedawno przeprowadzonym przetargu nieograniczonym, wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budowlane Lesława Gila.

Środa, 21 sierpnia 2013 12:28

69 Rocznica Pacyfikacji Poręby Dzierżnej

W Porębie Dzierżnej uczczono po raz 69 pamięć zamordowanych 7 sierpnia 1944 r. przez hitlerowców 39 mieszkańców wsi, którzy zginęli w odwecie za zabicie przez partyzantów dwóch Niemców. W kościele parafialnym odprawiono mszę św. za ofiary, a następnie złożono kwiaty na zbiorowej mogile.

Wtorek, 20 sierpnia 2013 14:51

Droga Olkusz-Wolbrom znów przejezdna

Jak informują służby drogowe, dziś w godzinach popołudniowych zostanie przywrócony ruch samochodowy na drodze wojewódzkiej "783" na relacji Olkusz-Wolbrom na odcinku Rabsztyn-Pazurek.

Wtorek, 20 sierpnia 2013 09:09

Nasi docenieni w konkursie Cudowna moc bukietów

Z okazji przypadającego 15 sierpnia święta popularnie zwanego Świętem Matki Bożej Zielnej na Małym Rynku w Krakowie po raz czwarty odbył się konkurs wojewódzki pn. „Cudowna moc bukietów”. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znaleźli się również uczestnicy reprezentujący naszą gminę.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|