Sierpień 2013

Wtorek, 27 sierpnia 2013 12:30

Inauguracja nowego sezonu w DK

Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Mimo to, atrakcji w DK jak zwykle nie zabraknie. Już we wrześniu rozpocznie się nowy sezon kulturalny 2013/2014, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. 14. września o godz. 18.00 odbędzie się spektakl „Za rok o tej samej porze” z Olgą Bończyk i Piotrem Gąsowskim w rolach głównych. Bilety w cenie 55 zł można rezerwować pod nr tel. 32/6441 341. Zapraszamy!

Wtorek, 27 sierpnia 2013 09:34

Trzeci Wolbromski Bieg na Zakończenie Lata

Wolbromski Dom Kultury już trzeci rok z rzędu żegnał lato, organizując bieg terenowy. Na start pięciokilometrowego biegu stawiło się 28 zawodników z Wolbromia oraz okolicznych miejscowości, a nawet z Warszawy. Młodsi uczestnicy mieli do pokonania 2,5 km. III Wolbromski Bieg na Zakończenie Lata był kolejny raz imprezą promującą bieganie i w ogóle ruch – jako zdrowy element trybu życia współczesnego człowieka.

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 12:20

Gmina Wolbrom dziękowała za plony

Jednocząc całą społeczność naszej wiejsko-miejskiej gminy tegoroczne gminne dożynki obchodziliśmy w Wolbromiu. Po uroczystej mszy św. dziękczynnej w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i poświęceniu przepięknych wieńców przygotowanych przez gospodynie z 20 wsi z naszej gminy, dożynkowy korowód powędrował pod DK, gdzie kontynuowano uroczystości. Wolbromianie pobili też rekord Polski w wypieku największego obwarzanka.

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 08:10

Piknik rodzinny nad Nerką

Gościnna "Nerka" kolejny raz stała się wymarzonym miejscem zabawy dla najmłodszych wolbromian. Na zaproszenie organizatora - Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego z Wolbromia przybyli wychowankowie placówki i inne dzieci z okolicy wraz z rodzicami.

Piątek, 23 sierpnia 2013 10:35

Rak miejski – rak wiejski

Wydaje się, że o chorobach nowotworowych, profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji wiemy już sporo, bo mówi się o tym wiele. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że „chorowanie” w mieście i na wsi to dwie zupełnie różne historie. W szczególności dotyczy to kobiet.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|