Piątek, 29 stycznia 2021 13:47

Szkolenie e-learningowe pn. "Tworzenie i funkcjonowanie marki lokalnej na obszarach górskich i podgórskich"

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym pn. „Tworzenie i funkcjonowanie marki lokalnej na obszarach górskich i podgórskich”. Szkolenie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich, rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli podmiotów doradczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, jednostek naukowych oraz innych osób zaineresowanych tematyką kreowania marki lokalnej.

Czwartek, 28 stycznia 2021 17:57

Ostrzeżenie meteorologiczne - OBLODZENIA

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu, na podstawie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydaje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Ostrzeżenie obowiązuje od dziś (28 stycznia) od godziny 22.00 do godziny 09.00.w dn. 29.01. Prognozuje się zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura min. -5 do -2 st. C.

Czwartek, 28 stycznia 2021 10:55

W hołdzie pomordowanym Polakom

Jak już informowaliśmy, 25 stycznia na cmentarzu wojennym w lesie przy ul. Skalskiej w Wolbromiu odbyła się uroczystość upamiętniająca holokaust wolbromskich Żydów. Hołd pomordowanym ludziom oddał m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Z kolei dzień później, 26 stycznia przypadła kolejna bolesna dla narodu polskiego rocznica. 77 lat temu 26 stycznia 1944 r. przy ówczesnej ul. Lgockiej w Wolbromiu hitlerowscy oprawcy dokonali rozstrzelania 20 Polaków.

Czwartek, 28 stycznia 2021 09:37

POMOC ŻYWNOŚCIOWA – WYDAWANIE PACZEK

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu informuje , że będą wydawane paczki żywnościowe dla osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Środa, 27 stycznia 2021 19:00

Droga do samodzielności - Wsparcie osób powyżej 18 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu realizuje w Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach, profesjonalne i nowoczesne wsparcie na rzecz osób powyżej 18 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi, w ramach projektu pn. „Droga do samodzielności”.