Listopad 2019

Środa, 13 listopada 2019 11:03

Burmistrz odsłonił tablicę pamiątkową Legionistów w Porębie Dzierżnej

W niedzielę 10 listopada w Porębie Dzierżnej, podczas mszy świętej w kościele pw. św. Marcina, sprawowanej przez proboszcza ks. Dariusza Drzewieckiego, społeczeństwo Poręby Dzierżnej wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Wolbrom Adamem Zielnikiem uczciło pamięć legionistów Piłsudskiego, którzy przed 105 laty, przemierzali szlakiem bojowym również tereny Poręby Dzierżnej. Rocznicę tych wydarzeń postanowił upamiętnić Burmistrz Adam Zielnik fundując pamiątkową tablicę.

Środa, 13 listopada 2019 09:23

Protokół z konsultacji

Protokół z konsultacji projektu „Programu współpracy Gminy Wolbrom z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” na rok 2020.

Wtorek, 12 listopada 2019 12:31

Rusza modernizacja ulic. Nie parkujmy na ul. Sportowej oraz w okolicach ul. Okrzei

Po ukończeniu ostatecznych uzgodnień z gestorami sieci (gestorzy sprawdzają czy projekty zą zgodne z wydanymi warunkami technicznymi), oraz uzyskaniu aprobaty technicznej dla wyrobów budowlanych, modernizacja ulicy Fabrycznej i Sportowej rozpoczyna się już na całego. Zgodnie z planem, już jutro tj. środa 13 listopada, prace ruszają na parkingu wzdłuż „szwedzkiego” bloku na Sportowej. W związku z tym, właściciele pojazdów proszeni są o parkowanie aut w innych miejscach

Sobota, 09 listopada 2019 15:41

Trzecia odsłona muzycznej podróży przez wielką historię Polski - przystanek: Druga Wojna Światowa

7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Wyśpiewana Niepodległość". To już trzecia edycja konkursu, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych Gminy Wolbrom. Głównym celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.

Piątek, 08 listopada 2019 15:17

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Chrząstowice

6 listopada w asyście dźwięków syren oraz płonących rac, społeczeństwo Chrząstowic gorąco powitało średni samochód ratowniczo-gaśniczy zakupiony dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest to już ósmy nowo zakupiony wóz bojowy, który trafił do jednostek z terenu Miasta i Gminy Wolbrom.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6  >  >|