Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2018 » Listopad » 14 LISTOPADA 2018 Dzień Czystego Powietrza w Małopolsce

14 LISTOPADA 2018 Dzień Czystego Powietrza w Małopolsce

2018-11-14 13:20:49

Z okazji Dnia Czystego Powietrza dzieci z całej Małopolski napiszą list do sąsiada, w którym, za pomocą siły argumentacji przekonają go, by zmienił źródło ogrzewania na ekologiczne. - Zachęcamy szkoły, rodziców oraz wszystkie osoby organizujące zajęcia dla dzieci do aktywnego włączenia się w akcję! - zachęca Gminny Ekodoradca Katarzyna Barczyk-Łyczak.

Zadaniem dzieci jest napisanie listu, którego celem będzie namówienie sąsiada do zmiany źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne. Dzieci powinny starać się przekonać adresata wyłącznie za pomocą pozytywnych aspektów takiej zmiany.
Do akcji pisania listów, która potrwa do końca listopada włączyły się już pierwsze szkoły z gminy Wolbrom. 14 listopada listy do sąsiada piszą w ZSP nr 2 w Wolbromiu a 15 listopada uczniowie ZSP w Łobzowie.