Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2018 » Grudzień » Przedświąteczne spotkanie z Burmistrzem MiG Wolbrom

Przedświąteczne spotkanie z Burmistrzem MiG Wolbrom

2018-12-21 13:23:22

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w sali strażnicy OSP w Chełmie, odbyło się spotkanie opłatkowe, którego gospodarzem był Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Na zaproszenie burmistrza w spotkaniu uczestniczyli licznie m.in.: radni Powiatu Olkuskiego, radni Rady Miejskiej, sołtysi, przedstawiciele placówek oświatowych, stowarzyszeń, kół, klubów, KGW, OSP, pracownicy UMIG. Swą obecnością zaszczycił także Przyjaciel Ziemi Wolbromskiej Starosta Olkuski Paweł Piasny.

W niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich doskonały występ wokalny zaprezentowany przez …  Zastępcę Kierownika USC i zarazem Radną Powiatową Agnieszkę, Gołembiowską-Karoń, Społecznego Doradcę Burmistrza Bożenę Konieczną oraz z Radnego Rady Miejskiej Marcina Grzankę. Swe zdolności wokalne zademonstrowali w sześciu utworach:  1. pieśni religijnej PODARUJ, PODARUJ MI PANIE, 2. JEST TAKI DZIEŃ (słowa: K. Dzikowski, muzyka: S. Krajewski),  3. KOLĘDA DLA NIEOBECNYCH (słowa: Szymon Mucha, muzyka: Zbigniew Preisner), 4. PASTORAŁKA OD SERCA DO UCHA (słowa: Anna Zajączkowska, Ewa Muzyk, muzyka: Ireneusz Bachonko), 5. GORE GWIAZDA- kolęda, która powstała najprawdopodobniej już w XVIII wieku. Pierwszy zapis melodii pochodzi ze śpiewnika księdza Mioduszewskiego wydanego w 1843 roku, oraz   6. PRZEKAŻMY SOBIE ZNAK POKOJ (słowa: Krzysztof Jaślar, Jan Kazimierz Łojan, muzyka: Zbigniew Górny).

GALERIA ZDJĘĆ: