Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2018 » Grudzień » Nowe wozy bojowe trafiły już do jednostek OSP

Nowe wozy bojowe trafiły już do jednostek OSP

2018-12-05 12:53:15

W 2015 roku marzenia o kupnie fabrycznie nowego samochodu gaśniczego spełniły się w OSP Dłużec. W 2016 roku z nowiutkiego wozu bojowego radowali się druhowie z OSP Zarzecze. Z końcem 2017 r. radość z pozyskania nowych pojazdów ogarnęła ochotników z OSP w Porębie Dzierżnej oraz OSP w Gołaczewach. Do grona szczęśliwców w 2018 roku dołączyły jednostki OSP w Domaniewicach, Kąpielach Wielkich i Wolbromia.

- Kolejne "nie da się" odhaczone. Otrzymaliśmy łącznie po 1mln 200 tys. zł. na samochody dla OSP Domaniewice, OSP Kąpiele Wielkie, OSP Wolbrom, stąd też składam serdeczne podziękowania dla Komendanta Głównego PSP Pana gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz Panów Ministrów: Henryka Kowalczyka i Jarosława Zielińskiego za pomoc naszym strażakom. Tak, jak wcześniej zapowiadałem, na przełomie października i listopada nowe wozy zawitały już do jednostek. Jednak na oficjalne ich przekazanie poczekamy do miesiąca maja lub czerwca przyszłego roku - oznajmił gospodarz gminy, burmistrz Adam Zielnik.
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Wolbrom (jest to niemal historyczny zakup, gdyż ostatnio samochód dla tej jednostki został zakupiony... w 1997 r.!) przyjechał do jednostki pod koniec października. Miesiąc później podobny pojazd zagościł w OSP Domaniewice, a ciężki wóz bojowy wśród druhów OSP Kąpiele Wielkie. Radość w obu jednostkach dopełniają  zmodernizowane budynki remiz w Domaniewicach (2017 r.) oraz Kąpielach Wielkich (2018 r.)