Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2018 » Grudzień » Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości – próba generalna

Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości – próba generalna

2018-12-22 09:53:27

W dniu 14 gudnia 2018 roku, w sali Pracowni Artystyczno-Tanecznej Kwadrance, odbyła się próba generalna widowiska Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości. Gala finałowa niecodziennego widowiska odbędzie się w dniach 15 i 16 lutego 2019 r. w Domu Kultury. Autorką scenariusza, jest pani profesor Barbara Motowidlak, której działalność pedagogiczno-zawodowa, jak również równolegle prowadzona animatorsko-artystyczna, jest ściśle powiązana ze wszystkimi rocznicami i jubileuszami. A są nimi:

1) 55 -lecie powstania LO im. Romualda Traugutta w Wolbromiu (1963r.)
2) 60- ta rocznica powstania w wolbromskim LO Teatru Dramatycznego (1958)
3) 40- lecie istnienia Zespołu Szkół w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 18 (1978)
4) 40- lecie powstania Ogniska Pracy Pozaszkolnej (pełniącego przez 13 lat na terenie Miasta i Gminy Wolbrom rolę międzyszkolnego ośrodka kultury)
5)  40-lecie, powstałego w tymże Ognisku, Zespołu Pieśni i Tańca Wolbromiach (1978/9)
6)  100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jak przystało na jubileusze, po zakończonej próbie Barbara Motowidlak odebrała od swych wychowanków najlepsze życzenia. Chcąc podziękować Pani Barbarze Motowidlak za 60 lat pracy w naszym mieście, za cudowne spektakle, za cudowne jubileusze, aktorzy spektaklu postanowili sprawić niespodziankę prezentując dwa specjalnie napisane utwory na cześć pani profesor pt” Oda do Basieńki”.
Były kwiaty, tort i …  niespodziewany brak prądu. Ciemność rozjaśniana telefonami komórkowymi  dodała wyjątkowości niecodziennego i pięknego jubileuszy pracy Barbary Motowidlak. Dla szacownej Jubilatki wszyscy odśpiewali gromkie „Sto Lat”., a z mini koncertem wystąpił Chór UTW „Nowe Horyzonty” pod dyrekcją Neonili Piekarz. Pani Barbara Motowidlak nie kryła łez wzruszenia.

Na niezwykle pomysłowy scenariusz widowiska służącego przypomnieniu Wolbromianom ich dotychczasowego dziedzictwa kulturowego, sygnalizowanego tegorocznymi Jubileuszami wchodzą sceny z wybranych spektakli realizowanych przez Teatr Młodzieżowy w ciągu jego 34-letniej działalności. Elementem precedensowym jest obsada ról w anonsowanym widowisku. Jak przystało na teatralną sagę, grają w niej trzy aktorsko uzdolnione pokolenia wolbromskiego LO , Zespołu Szkół, Ogniska, wspomagane dzielnie przez przedstawicieli aktualnych uczniów ze wszystkich wolbromskich szkół.

WIDOWISKO „JUBILEUSZOWY TEATRALNY KOROWÓD PRZESZŁOŚCI”

SCENARIUSZ I REŻYSERIA  - BARBARA MOTOWIDLAK,
SCENOGRAFIA – BOGUSŁAW GWIAZDA,
PROJEKCJE - AGNIESZKA MAJ - KORYCZAN,
ASYSTENT REŻYSERA/ INSPICJENT/WPROWADZENIE TERESA FLAKIEWICZ i EWA KARCZ.

OBSADA:

OSOBY Z PARNASU
ANANKE – KATARZYNA GAŁĄZKA - BIEDUL
APOLLO  - PIOTR GROJEC
MOJRY – BARBARA LUKS, MAGDALENA GÓRNICKA
MUZY – MARIA ŚWIDA, AGNIESZKA WÓJCIKOWSKA, ZUZANNA MACHAJSKA, JULIA WITCZYK, KLAUDIA DUDEK, NATALIA KOCJAN, KAJA KIWIOR, OLIWIA PASIERB ( ACTUS ANIMI)
KASANDRA I – MONIKA PIECHULSKA

RECYTATORKA - MAJA SKALSKA
RECYTATOR - ŁUKASZ ROLKA
RECYTATOR II - KRYSTIAN MYCA
CHÓR: BARBARA LUKS, MAGDALENA GÓRNICKA, JAN PAJDA, STANISŁAW PACHOŁEK, TERESA STRASZAK, MONIKA PIECHULSKA, IWONA SOPEL
SOLISTKA - ALICJA KUNDZIEREWICZ