Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2018 » Marzec » Tego dnia wszyscy poczuli się Irlandczykami - korespondencja

Tego dnia wszyscy poczuli się Irlandczykami - korespondencja

2018-03-20 19:28:35

Dzień Świętego Patryka przypada na 17 marca, jednak w naszej szkole Dzień patrona Irlandii obchodziliśmy 20 marca. Młodzież szkolna chętnie włączyła się w obchody tego radosnego święta irlandzkiego, które na stałe wpisało się do tradycji ZSP w Łobzowie. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas wzięli udział w specjalnie przygotowanych lekcjach języka angielskiego.

Uczniowie zapoznali się nie tylko z podstawowymi zagadnieniami z zakresu historii czy geografii, ale również poznali bliżej kulturę oraz tradycje Irlandii.

Ściany i gazetki szkolne, przyozdobione były koniczynami i plakatami wykonanymi przez uczniów. Prace te przedstawiały najciekawsze i najważniejsze informacje dotyczące Irlandii i św. Patryka. Ubierając się na zielono z koniczynkami i flagami ma twarzach, w ten dzień wszyscy poczuli się Irlandczykami.
Dzisiaj nadszedł czas rozstrzygnięcie konkursów.
Komisja konkursowa pod czujnym okiem Pani Ewy Chaberki oceniła konkursy zorganizowane w ramach obchodu Dnia Świętego Patryka. Celem konkursów było nie tylko przybliżenie uczniom kultury, zwyczajów i tradycji Irlandii, ale również poznanie nowych technik plastycznych i zastosowanie ich w pracy indywidualnej i grupowej.
Wszyscy uczniowie pracowali z wyjątkowym zaangażowaniem. Efekty ich pracy wzbudzały zachwyt i podziw jury oraz całej społeczności szkolnej. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu na najładniejszy plakat o tematyce irlandzkiej „Beautiful Ireland”:
I miejsce – Oliwia Pabian
II miejsce – Tymoteusz Warzecha
III miejsce – Wojciech Pacia
Wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy I.
Następna konkurencja indywidualna to quiz „Ireland”, w którym na podium stanęli
Dominika Kuś, kl. IV
Olaf Rydzyk, kl. V
Konrad Dudek, kl. VII.

Nagrodę za najlepszy strój Leprechauna odebrała uczennica klasy V Oliwia Pabian.

Potem nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkurencji klasowych. Ogromną popularnością cieszył się konkurs na największą koniczynę. Rozmiar niektórych przekroczył najśmielsze oczekiwania. A oto zwycięzcy:
I miejsce – klasa VII
II miejsce – klasa IV / VI
III miejsce – klasa V
Na wyróżnię zasłużyła piękna koniczyna z klasy I.

Konkurs na najbardziej zieloną klasę wygrali szóstoklasiści. W klasie nie tylko balony, ale również i kaloryfery przybrały kolor zieleni!

Na pewno zaskoczeni zostali chłopcy o imieniu Patryk (nie zawsze święci ), którym wręczono słodycze oraz zaśpiewano „Happy name day” przez wszystkich obecnych.

Pan Dyrektor Daniel Malinowski wręczył laureatom konkursów dyplomy i drobne upominki, zasponsorowane przez Radę Rodziców.
Serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie i udział w konkursach.
Do zobaczenia za rok!