Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2018 » Marzec » Irlandia- Zielona Wyspa

Irlandia- Zielona Wyspa

2018-03-26 18:55:28

Na kolejną wizytę w ramach projektu współpracy zagranicznej Inspire Me! Motivate Me! realizowanego w ramach programu Erasmus + , InMo- mały podróżnik z SP nr 1 w Wolbromiu zabrał teczkę listów i kartek pocztowych oraz Wielkanocnych życzeń od uczniów ZSP w Wolbromiu. Spotkanie projektowe w St. Mary’s Boys’ National School w Booterstone zgromadziło w sumie 11 nauczycieli przybyłych ze szkół w Danii, Walii i Polski.

Naszą szkołę reprezentowały Barbara Olewińska oraz Agnieszka Kołodziej, które oprócz poznania pracy nietypowej jak na polskie realia szkoły, do której uczęszczają wyłącznie chłopcy, miały okazję uczestniczyć w szkolnych obchodach narodowego święta - Dnia Św. Patryka. Oprócz pokazów irlandzkich piosenek na czele z hymnem Dublina „Molly Malone” i tańców irlandzkich w wykonaniu najmłodszych uczniów, mieliśmy okazję zobaczyć rozgrywki narodowych sportów m.in., Hurling czy rugby oraz obejrzeliśmy legendę irlandzką zaprezentowaną przy użyciu techniki Pier Corbetta poznanej na wcześniejszych spotkaniach projektowych zaprezentowanych podczas szkolenia w Walii. Pobyt w irlandzkiej placówce okazał się być źródłem wielu ciekawych pomysłów i rozwiązań dotyczących pracy szkoły oraz wymiany doświadczeń w kwestii metod i technik rozwijających umiejętności czytania.  InMo zawitał również do skąpanego deszczem Dublina zwiedzając między innymi Zamek w Dublinie, Muzeum „Dublina” prezentujące życie Wikingów, był też w Katedrze św. Patryka, The Book of Kells, Galerii Narodowej oraz Parku Steven’s Green.
W sobotę 17 marca w Dniu Świętego Patryka projektowa maskotka wraz z turystami z całego świata wędrowała ulicami Dublina. Stolica Irlandii w tych dniach wyglądała pięknie: budynki podświetlone barwami narodowymi, wszechobecny zielony kolor na ulicach, chodnikach i ciekawie przebranych mieszkańcach, a także licznie przybyłych na tę uroczystościach gościach. Atmosfera miasta udzielała się wszystkim od najmłodszych do najstarszych.
Po wizycie pozostały niezapomniane wrażenia, które InMo starał się przekazać dzieciom podczas nietypowej lekcji o Irlandii połączonej ze specjalnie przygotowanym na tę okazję reportażem fotograficznym. Czekamy na kolejne inspirujące podróże InMo, które pozwolą naszym uczniom poznawać kolejne ciekawe miejsca na świecie w myśl starego powiedzenia „Podróże kształcą”.

GALERIA ZDJĘĆ: