Maj 2017

Środa, 24 maja 2017 21:03

Jubileusz 25. lecia Zakładów Mechaniczno - Kuźniczych "Wostal"

Najnowsza historia ZM-K „Wostal” ma 25 lat, ale początki działalności fabryki sięgają roku 1938, kiedy to wolbromski przedsiębiorca Abraham Landau założył spółkę „Żelazo-Chrom”. Produkowała ona m.in. części zapasowe do rowerów, drobne maszyny rolnicze oraz „wyroby żelazne i metalowe tłoczone”. W ciągu 80 lat fabryka przeżywała przeróżne zawirowania, by w grudniu 1991 roku, przybrać formę spółki pracowniczej z powodzeniem funkcjonującą do dnia dzisiejszego.

Środa, 24 maja 2017 09:55

Sukces sportowy gimnazjalistów z "Czwórki"

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu udanie zaprezentowali szkołę podczas rozgrywanej 15 maja 2017 roku w Olkuszu Powiatowej Gimnazjady w piłce nożnej. Aby uzyskać awans na szczeblu powiatowym, reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w miejsko – gminnej Gimnazjadzie, (rozgrywanej na Orliku w Wolbromiu - dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 Pana Tomasza Kołodzieja), wygrywając wszystkie spotkania, pewnie plasując się na pierwszym miejscu.

Wtorek, 23 maja 2017 13:30

"Walcz o Polskę do końca …" i pamiętaj o tych, którzy za nią walczyli… czyli o sukcesie uczniów ZS Dłużec - korespondencja

Ogólnopolski Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy „Ocalić od zapomnienia – pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim” rozstrzygnięty. Zadaniem jego uczestników było przygotowanie pracy multimedialnej, plastycznej lub modelarskiej poświęconej zamordowanej w Katyniu por. pil. Janinie Lewandowskiej oraz asowi myśliwskiemu gen. bryg. pil. Stanisławowi Skalskiemu.

Wtorek, 23 maja 2017 13:11

Z Biblią za pan brat

Marysia Duch z klasy III A Gimnazjum nr 2 (Pod Lasem) okazała się najlepszą znawczynią Listów do Koryntian (w skali dekanatu oraz diecezji) uczestnicząc w XVI Wojewódzkim Konkursie Biblijnym dla gimnazjów. Finał konkursu z udziałem sześćdziesięciu jeden uczniów reprezentujących pięciu diecezji leżących na terenie województwa śląskiego, odbył się 27 kwietnia w gmachu kurii biskupiej w Bielsku-Białej.

Piątek, 19 maja 2017 09:09

25 maja w Wolbromiu odbędzie się spotkanie konsultacyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2017 na wszystkie pomysły zgłoszone przez mieszkańców regionu, które przyczynią się do rozwoju regionu samorząd województwa przeznaczył aż 8 mln zł. Do każdego z 6 subregionów trafi więc 1,33 mln zł. Od 9 maja przez równy miesiąc będą prowadzone spotkania i warsztaty dla mieszkańców poszczególnych powiatów i subregionów. Jedno z nich, w dniu 25. maja odbędzie się także w Wolbromiu.