Październik 2016

Czwartek, 13 października 2016 14:07

Remizy w Sulisławicach i Wierzchowisku już w nowej szacie

Spełniły się marzenia druhów z Sulisławic i Wierzchowiska. Zakończyły się właśnie prace termomodernizacyjne obu remiz, na które Gmina Wolbrom pozyskała łącznie 77 tysięcy złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu „Małopolskie Remizy 2016”. Po kilku tygodniach prac obie strażnice wyglądają jak nowe.

Czwartek, 13 października 2016 11:05

WŁAŚCICIELE LASÓW I ROLNICY

Informuje się, że na terenie całego kraju w lasach wszystkich kategorii własności w dniach 17.10.2016r. - 22.10.2016r., będzie prowadzona inwentaryzacja dzików. Zwierzyna liczona będzie metodą pędzeń próbnych na 26 powierzchniach, łącznie obejmujących ok. 2600 ha.

Czwartek, 13 października 2016 09:40

W niedzielę nie parkujmy na płycie rynku

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik oraz Dom Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na otwarcie wystawy rzeźb autorstwa prof. Czesława Dźwigaja „VIA SANCTA” w dniu 16. października 2016 r. o godz. 9.00, organizowanej z okazji 38. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. W związku z organizowaną wystawą, prosimy o nieparkowanie samochodów na płycie rynku i zachęcamy jednocześnie do skorzystania z parkingu na placu PKS. Przepraszamy za utrudnienia.

Czwartek, 13 października 2016 09:01

FAGUMIT Sp. z.o.o poszukuje pracownika

Fabryka Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych FAGUMIT Sp. z o.o. w Wolbromiu poszukuje kandydatów na stanowisko: SPECJALISTA ds. KSIĘGOWOŚCI, Miejsce pracy: Wolbrom.

Środa, 12 października 2016 12:24

Nowe uprawnienia Straży Miejskiej

Straż Miejska w Wolbromiu otrzymała nowe upoważnienie do przeprowadzenia kontroli palenisk domowych, które będą miały na celu wykazanie, czym palą mieszkańcy i czy w tym zakresie stosują się do przepisów o ochronie środowiska. Strażnicy wykonując kontrolę są uprawnieni do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest działalności gospodarcza, a w godzinach od 6-22 na pozostały teren.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|