Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Luty » Dług za mieszkanie komunalne możesz odpracować

Dług za mieszkanie komunalne możesz odpracować

2016-02-25 10:37:46

Mieszkasz w mieszkaniu komunalnym? Masz problem z regulowaniem opłat za czynsz, a twój dług wobec Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu jest coraz większy? Teraz możesz go odpracować. Dzięki wydanemu Zarządzeniu Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, mieszkańcy lokali komunalnych w Wolbromiu, którzy nie są w stanie wygospodarować środków, będą mogli spłacić długi pracą na rzecz miasta.

Zgodnie z zawartym w Zarządzeniu nr 33/2016 Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom z dnia 22 lutego 2016 r. „Programem w sprawie umożliwienia odpracowania zadłużenia z tytułu korzystania z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Wolbrom”, umożliwi się  najemcom  oraz  osobom  bezumownie korzystającym z lokalu na odpracowanie powstałych należności. Do wykonania będą prace porządkowe, niewymagające specjalnych kwalifikacji  np. prace porządkowe wykonywane na miejskich skwerach, w parkach i targowisku, drobne prace eksploatacyjne polegające na malowaniu, sprzątaniu, remontach i naprawach w budynkach komunalnych itp.
Udział w programie jest dobrowolny.
- Założeniem programu jest przede wszystkim pomoc zadłużonym mieszkańcom i ograniczenie najbardziej drastycznych form egzekwowania należności, czyli eksmisji - mówi burmistrz Adam Zielnik - Wiemy, że wiele rodzin chce odpracować długi i wyjść ze spirali zadłużenia. Już podczas prac nad programem, zanim zaczął oficjalnie obowiązywać, ustawiła się długa kolejka chętnych. Na pewno będą kolejni zainteresowani. Nawet dla dwóch rodzin warto byłoby ten program wprowadzić, a co dopiero kilkudziesięciu – uznał burmistrz. I dodaje – ja widzę same plusy. Ludzie odpracują zadłużenie, unikną eksmisji, zachowają godność, a Gmina zaoszczędzi pokaźne kwoty. Nie dość, że zmniejsza się zaległości czynszowe, w wielu przypadkach nieegzekwowalne, to jeszcze nie będziemy musieli ponosić kosztów osobowych związanych z okresowym zatrudnianiem osób do prac dorywczych. Oczywiście program nie oznacza całkowitej abolicji lub sobiepaństwa. Cwaniactwo i kombinatorstwo nie będą tolerowane. Są ludzie, uczciwi z natury, którzy po prostu sobie nie radzą w otaczającej rzeczywistości, nie mają siły przebicia lub odpowiedniego zaplecza. Są też dotknięci przypadkami losowymi – chorobą, utratą pracy. I do takich osób jest adresowany ten program.

Za stworzenie warunków i umożliwienie spłaty zadłużenia w formie świadczeń rzeczowych, odpowiada Dyrektor Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu lub osoba przez niego upoważniona.

Więcej o „Zarządzeniu Nr 33/2016 Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom z dnia 22 lutego 2016 roku” - kliknij tu

Więcej o „Programie w sprawie umożliwienia odpracowania zadłużenia z tytułu korzystania z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Wolbrom”- kliknij tu

UWAGA!
Aby odpracować zadłużenie czynszowe, należy zgłosić się do siedziby Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej  przy ul. Wrzosowej 18