Grudzień 2015

Środa, 30 grudnia 2015 12:53

Darmowe porady prawne w MOPS

Kończy się umowa Gminy Wolbrom z krakowskim Stowarzyszeniem Dobrej Nadziei, na podstawie której świadczone były bezpłatne porady prawne dla osób mniej zaradnych, nieświadomych swoich praw, nieporadnych w załatwianiu spraw urzędowych. Osoby te nie zostaną jednak bez prawnej pomocy. Podobne usługi od nowego roku będą świadczone na podstawie umowy ze Starostą Olkuskim w wolbromskim MOPS.

Środa, 30 grudnia 2015 09:26

Pierwsze lampy już świecą

Właściciele garaży przy cmentarzu powinni być zadowoleni. Egipskie ciemności w tej okolicy odeszły do przeszłości. W okolicy świeci już 10 nowoczesnych lamp ledowych, a w najbliższym czasie zawisną kolejne 3 zaplanowane oprawy. Tym samym zakończony zostanie ten etap budowy oświetlenia, rozpoczęty niespełna miesiąc temu. Lampy montowane są też przy ul. Wrzosowej i na os. Wąwóz Kapkazy - prace już zostały rozpoczęte. Mieszkańcy mogą spodziewać się pierwszych świateł już w sylwestrową noc...

Wtorek, 29 grudnia 2015 19:56

Pogrzeb śp. Zdzisława Skoczynia - zmiana gdzin pracy urzędu

W czwartek, 31 grudnia 2015, o godzinie 13:00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Wolbromiu przy ulicy Miechowskiej rozpocznie się Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Zdzisława Skoczynia. Informujemy, że w związku z uroczystością żałobną Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu będzie w tym dniu czynny do godz. 12.00

Wtorek, 29 grudnia 2015 14:40

Fundacja dziękuje za pomoc i współpracę

Otrzymaliśmy list od prezes wolbromskiej fundacji Rosa Vita – Katarzyny Gardeły. Jego tekst publikujemy w załączeniu:

Wtorek, 29 grudnia 2015 09:37

Kapliczki odzyskały dawny blask

Zabytkowe kapliczki stanowią ważny element lokalnego dziedzictwa kulturowego, a także są świadectwem odwiecznej religijności mieszkańców naszej małej ojczyzny. Tuż przed świętami dokonano uroczystego odbioru prac remontowych dwóch starych kapliczek, odrestaurowanych dzięki zabiegom mieszkańców Jeżówki, na czele z radną Agatą Wójcik.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|