Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Grudzień » Darmowe porady prawne w MOPS

Darmowe porady prawne w MOPS

2015-12-30 12:53:25

Kończy się umowa Gminy Wolbrom z krakowskim Stowarzyszeniem Dobrej Nadziei, na podstawie której świadczone były bezpłatne porady prawne dla osób mniej zaradnych, nieświadomych swoich praw, nieporadnych w załatwianiu spraw urzędowych. Osoby te nie zostaną jednak bez prawnej pomocy. Podobne usługi od nowego roku będą świadczone na podstawie umowy ze Starostą Olkuskim w wolbromskim MOPS.

Udzielane przez ostatnie pół roku w urzędzie bezpłatne porady prawne cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Wolbrom. Umowa z prawnikami ze Stowarzyszenia Dobrej Nadziei kończy się 31 grudnia, ale to nie koniec  dostępu do darmowych usług prawniczych w Wolbromiu. Na mocy podpisanego przez burmistrza Adama Zielnika ze starostą Pawłem Piasnym porozumienia w siedzibie wolbromskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od nowego roku zostanie otwarte biuro prawne, które będzie czynne pięć dni w tygodniu:

w poniedziałki, środy i piątki w godz.  8-12 i we wtorki i czwartki w godz. 11-15

Organizowanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej jest nowym obowiązkiem, jaki przypisano samorządom powiatowym w specjalnej ustawie. Od 2 stycznia 2016 roku na mocy porozumienia pomiędzy powiatem i gminami, na terenie całego powiatu olkuskiego ma zostać uruchomionych pięć podobnych punktów, w których mieszkańcy będą mogli otrzymać bezpłatne porady prawne.

Aktualna ocena: 3,5 (Ocen: 2)