Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Grudzień » Pierwsze lampy już świecą

Pierwsze lampy już świecą

2015-12-30 09:26:15

Właściciele garaży przy cmentarzu powinni być zadowoleni. Egipskie ciemności w tej okolicy odeszły do przeszłości. W okolicy świeci już 10 nowoczesnych lamp ledowych, a w najbliższym czasie zawisną kolejne 3 zaplanowane oprawy. Tym samym zakończony zostanie ten etap budowy oświetlenia, rozpoczęty niespełna miesiąc temu. Lampy montowane są też przy ul. Wrzosowej i na os. Wąwóz Kapkazy - prace już zostały rozpoczęte. Mieszkańcy mogą spodziewać się pierwszych świateł już w sylwestrową noc...

Przypomnijmy, że zgodnie z umową  do końca marca kosztem 680 tys. zł zostanie uzupełnione okablowanie w zachodniej części osiedla Wąwóz Kapkazy (po wschodniej kable zostały już położone przy okazji układania światłowodów) a na terenie osiedla zawiśnie 41 lap ulicznych. Wzdłuż drogi przy garażach na os. Łokietka (przy cmentarzu) będzie świeciło 13 lamp i przy ul. Wrzosowej – 17 lamp.

Przetarg na „Budowę elektroenergetycznej sieci kablowej do zasilania oświetlenia zewnętrznego wraz ze stanowiskami słupowymi na terenie Gminy Wolbrom” do którego przystąpiło 11 oferentów wygrała firma OBI COMPLEX Rafała Zgody z Żor, który złożył najlepszą ofertę z kwotą 295 200 zł i gwarancją na 5 lat.