Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » Wolbrom przoduje w Bajdurku

Wolbrom przoduje w Bajdurku

2015-05-07 07:58:25

Wczoraj w wolbromskim Domu Kultury odbyły się eliminacje XXX Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży „Bajdurek 2015”. Swój dorobek artystyczny zaprezentowały zespoły teatralne ze szkół podstawowych i ośrodków kultury z terenu powiatu olkuskiego.

Festiwal, jak co roku zgromadził wierne grono młodych miłośników sztuki teatralnej z okolicznych szkół i placówek kulturalnych. Podczas eliminacji na wolbromskiej scenie tym razem zaprezentowało się pięć utalentowanych grup, które przedstawiły różnorodne konwencje teatralne. Trzyosobowe jury w składzie:
- Jacek Milczanowski - aktor niezależny, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, scenograf,
- Bogdan Słomiński – aktor Teatru Starego w Krakowie
- Bogusław Gwiazda – scenograf, emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół w Wolbromiu
wyłoniło trzy najlepsze spektakle oraz przyznało jedno wyróżnienie.

Pierwsze miejsce zdobyło przedstawienie „Śpiąca królewna” zaprezentowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, opracowane pod opieką Agnieszki Gardeły, Anety Gajowiec i Agnieszki Kołodziej. Drugie miejsce zajęli mali aktorzy z  sekcji teatralnej działającej przy wolbromskim Domu Kultury z przedstawieniem „W podwodnym świecie”, przygotowanym pod kierownictwem Agnieszki Maj-Koryczan. Trzecie miejsce przyznano uczniom Szkoły Podstawowej z Braciejówki, którzy zaprezentowali spektakl „Mamma-nic”, nad opiekę merytoryczną sprawowały panie Hanna Matusiak i Joanna Gil.  Jury wyróżniło również przedstawienie „Piszczałka” wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gorenicach, przygotowane pod opieką Reginy Burdziakowskiej-Maj.

Najlepsze przedstawienia zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2015 roku w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Gratulujemy zwycięskim zespołom i życzymy dalszych sukcesów!

spiaca-krolewna.jpg