Maj 2015

Środa, 06 maja 2015 15:00

Wybory do Izb Rolniczych

W poniedziałek, 11 maja 2015 r upływa termin zgłaszania kandydatów na członków rad powiatowych Małopolskiej Izby Rolniczej! Czytelnie wypełnione dokumenty należy złożyć do właściwej okręgowej komisji wyborczej. Dla Gminy Wolbrom: OKRĘGOWA KOMISJA WYBORCZA NR 105 w WOLBROMIU z siedzibą: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom, ul. Krakowska 1, pok 207. Zgłoszeń kandydatów można dokonać do dnia 11 maja 2015 roku w godzinach pracy urzędu.

Środa, 06 maja 2015 14:50

Odpowiedzialność za słowo

Istotnym elementem każdej sesji Rady Miejskiej są odpowiedzi na interpelacje radnych kierowane do burmistrza. Na kwietniowej sesji tę część obrad zdominował jeden bulwersujący temat, związany z rzetelnością dziennikarską i odpowiedzialnością za słowo. Ostatnio osoba, która zdaje się mienić ekspertem w tej dziedzinie mocno nadwyrężyła swój wątpliwy autorytet. Sprawa nie tylko godzi w zasady etyki dziennikarskiej, ale też może mieć bardzo poważne konsekwencje dla Gminy…

Środa, 06 maja 2015 14:39

Majowy turniej siatkówki

Atrakcją towarzyszącą tegorocznym obchodom święta 3-Maja był w naszym mieście turniej piłki siatkowej. O jego organizację postarało się Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „JURA”. Zawody, którym patronował Burmistrz Miasta – Adam Zielnik rozegrane zostały na Hali Gimnazjum Nr 4 na Os. Łokietka

Środa, 06 maja 2015 14:16

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem żegnamy zmarłego w dniu 4 maja 2015 r. mgr inż. WIKTORA BURAKOWSKIEGO,lat 85, Wieloletniego Członka Zarządu Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, V-ce Prezesa Zarządu Wojewódzkiego WOPR w Katowicach, V-ce Prezesa Oddziału Rejonowego WOPR w Olkuszu, Instruktora WOPR, Prezesa Towarzystwa Przyjaźni Polsko–Włoskiej im. płk. Francesco Nullo.

Środa, 06 maja 2015 12:58

Przedszkole wraca do Łobzowa

Radni zdecydowali, że przychylą się do wniosku mieszkańców o reaktywację przedszkola przy Szkole Podstawowej w Łobzowie. Docelowo, od września będzie tam miejsce dla 30 dzieci. Mieszkańcy, którzy na sesji byli reprezentowani przez zacne grono, wśród którego nie zabrakło dyrektorki szkoły z nauczycielami, pani sołtys i członka Rady Sołeckiej, nie kryją radości.