Sierpień 2014

Środa, 13 sierpnia 2014 11:13

Trudny wybór

Wydawać by się mogło, że pozyskiwanie zewnętrznych środków na rozwój gminy to szczyt marzeń samorządowców. Okazuje się jednak, że od nadmiaru może rozboleć głowa. Zdarzyło się tak, że gdyby zrealizować wszystkie możliwe do dofinansowania projekty, gmina musiałaby się mocno zadłużyć. Nie wszystkie dotacje są też dla nas tak korzystne, jak się to wydawało na początku. O opinię w tej sprawie burmistrz postanowił zapytać członków dwóch komisji Rady Miejskiej.

Wtorek, 12 sierpnia 2014 07:40

Wolbromiacy – folklorystyczna wizytówka miasta

Zespół Pieśni i Tańca Wolbromiacy bardzo intensywnie w tym roku udowadnia, że jest tańczącą wizytówką naszego miasta. Tegorocznej działalności przyświeca jubileusz – 35 lecie istnienia zespołu. Z tej okazji przygotowywano specjalny koncert, prezentujący najpiękniejsze elementy repertuaru Wolbromiaków. Pierwszy z czterech zaplanowanych na jubileuszowy rok koncertów – odbył się 3 maja. Przed nami jeszcze wiele okazji do prezentacji dorobku zespołu.

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 11:22

AP Przebój Wolbrom wraca do gry

Już w najbliższy czwartek (14 sierpnia) zainaugurowane zostaną rozgrywki piłkarskie w olkuskiej klasie A. Decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, wśród 16. występujących zespołów nie zabraknie piłkarzy z AP Przebój Wolbrom, którzy za rywali mieć będą m.in. zawodników z Sokoła Gołaczewy i Strumyka Zarzecze. Piłkarze AP Przebój, prowadzeni przez trenera Kulawika, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli pomyślnie, zwyciężając wszystkie kontrolne sparingi.

Piątek, 08 sierpnia 2014 12:12

Uwaga - utrudnienia w ruchu

W związku z prowadzonymi pracami remontowymi instalacji kanalizacyjnej na ul. Leśnej w Wolbromiu mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu. Za utrudnienia przepraszamy

Piątek, 08 sierpnia 2014 11:41