Sierpień 2014

Czwartek, 21 sierpnia 2014 12:20

Rolnicy liczą straty

Tegoroczna pogoda mocno dokucza rolnikom. Wiele plonów ucierpiało w wyniku deszczu, nawałnic i gradobicia… Wiele zasiewów z powodu systematycznych sierpniowych opadów deszczu wciąż nie doczekało się jeszcze żniw. Rolnicy liczą na pomoc z zewnątrz, bo dla niejednego doznane straty są bardzo poważnym obciążeniem.

Środa, 20 sierpnia 2014 15:48

Kto nie chce szybkiej budowy obwodnicy?

Na zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej podjęto uchwały o wpisaniu do WPF wybranych inwestycji. 15 radnych poparło również udzielenie pomocy finansowej dla Województwa Małopolskiego w zakresie współfinansowania obwodnicy, co jest warunkiem szybkiego podpisania stosownych umów na konkretne działania w terenie już w tym roku. Na sesji nadzwyczajnej doszło jednak do sytuacji, którą burmistrz Jan Łaksa określił jako kuriozalną.

Środa, 20 sierpnia 2014 15:22

AP Przebój Wolbrom lideruje w klasie A

W czwartek, 14 sierpnia zainaugurowane zostały rozgrywki piłkarskie w olkuskiej klasie A. Wśród 16. występujących zespołów w rozgrywkach uczestniczą kluby z Gminy Wolbrom: AP Przebój Wolbrom, Sokół Gołaczewy i Strumyk Zarzecze. Piłkarze AP Przebój, prowadzeni przez trenera Kulawika, pomyślnie rozpoczęli zarówno przygotowania do nowego sezonu, zwyciężając wszystkie kontrolne sparingi, jak również mecze ligowe. Po dwóch kolejkach są liderem w tabeli olkuskiej klasy A.

Wtorek, 19 sierpnia 2014 13:22

Bukiety z Gminy Wolbrom zachwycały swym pięknem

Z okazji przypadającego 15 sierpnia święta Wniebowzięcia Matki Bożej, popularnie zwanego świętem Matki Bożej Zielnej na Małym Rynku w Krakowie po raz piąty odbył się konkurs wojewódzki pn. „Cudowna moc bukietów”. Tym razem uczestnicy mogli spróbować sił w trzech kategoriach: tradycyjny bukiet zielny, bukiet miejski oraz bukiet "mały". Wśród nagrodzonych i wyróżnionych byli również reprezentanci naszej gminy.

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 13:46

Wyruszyła XXXII Wolbromska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy ma dla katolików szczególne znaczenie, jest to najpopularniejsze miejsce kultu w Polsce. Jedni idą co roku, nie potrafią przestać, inni zdobywają Częstochowę tylko raz w życiu. Dzisiaj rano, o 7.30 wyruszyła z naszego miasta XXXII Wolbromska Pielgrzymka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|