Sierpień 2014

Czwartek, 28 sierpnia 2014 08:51

W poniedziałek pierwszy dzwonek

Już tylko kilka dni zostało do końca wakacji . Nasze lokalne placówki oświatowe są już gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15. Przed jego początkiem minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska skierowała do dyrektorów szkół specjalny list, w którym zapowiada zmniejszenie biurokracji w szkole i wiele znaczących zmian, mających ułatwić życie rodzicom i nauczycielom.

Środa, 27 sierpnia 2014 15:07

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu informuje, że we wrześniu br. będzie przeprowadzana nieodpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon i sprzętu elektronicznego. Odpady te należy zgromadzić w wyznaczonym terminie w wydzielonym miejscu przed posesją, tak aby nie utrudniały korzystania z nieruchomości oraz nie stanowiły zagrożenia dla pojazdów oraz dla pieszych. W załączeniu harmonogram wywozu:

Środa, 27 sierpnia 2014 14:07

Oferta realizacji zadania publicznego

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku publikujemy ofertę realizacji zadania publicznego, która wpłynęła do UMiG Wolbrom w dniu 27 sierpnia 2014 roku na "Upowszechnianie kultury fizycznej".

Wtorek, 26 sierpnia 2014 13:29

Internauci wybrali najpiękniejszy rynek!

Głosowanie w plebiscycie na Najpiękniejszy Rynek w Małopolsce, który został zorganizowany przez portal naszemiasto.pl, dobiegło końca. W tegorocznym konkursie wolbromski rynek zajął 4 miejsce! Na naszą kandydaturę internauci oddali 2059 głosów. Wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz rynek serdecznie dziękujemy! Plebiscyt, co prawda był tylko zabawą, ale pokazał, że potrafimy promować nasze miasto.

Wtorek, 26 sierpnia 2014 13:10

Po zmroku będzie trzeba nosić odblaski!

Już niebawem, bo 31. sierpnia wchodzi w życie obowiązek noszenia odblasków poza strefą zabudowaną. Ma on przyczynić się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa na drodze. Miejmy nadzieję, że piesi wezmą sobie ten przepis do serca i potraktują go zdroworozsądkowo. Tym bardziej, że nowelizacja ustawy jest elastyczna i odblask może być breloczkiem, bransoletką, elementem buta, czy kurtki. Nie będzie więc wymówek, że nie jest trendy.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|