Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Grudzień » Nowe radiowozy dla policjantów z Wolbromia i powiatu
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Nowe radiowozy dla policjantów z Wolbromia i powiatu

2017-12-29 10:45:49

Już niebawem na terenie powiatu olkuskiego będzie można zobaczyć nowe radiowozy, które właśnie otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu. Doposażenie policjantów w cztery nowe radiowozy, możliwe było dzięki wsparciu finansowemu władz samorządowych. Policjanci z Wolbromia otrzymają Opla Mokkę, którzy podczas służby wykorzystywać go będą do działań patrolowych i interwencyjnych. Pierwszego w powiecie SUV-a z napędem 4x4 dofinansował Urząd Miasta i Gminy Wolbrom.

Inicjatywę Burmistrza MiG Wolbrom Adama Zielnika poparli w maju b.r. radni miejscy, którzy zgodnie z uchwalą RM XXXVI/365/2017 postanowili przekazać w 2017 roku na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie kwotę 42.500,00 zł z przeznaczeniem na zakup samochodu osobowego oznakowanego typu SUV dla Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu z docelowym przeznaczeniem dla Komisariatu Policji w Wolbromiu. - Z prośbą o dofinansowanie zakupu samochodu osobowego oznakowanego typu SUV do władz naszej gminy wystąpił Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu. Udzielenie pomocy przy zakupie samochodu na potrzeby KP w Wolbromiu bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Brak odpowiedniego sprzętu przez tutejszy komisariat często opóźnia, a czasami wręcz uniemożliwia podjęcie interwencji zwłaszcza gdy jednocześnie ma miejsce kilka zdarzeń. Bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy należy do najważniejszych zadań i dlatego proszę Państwa Radnych o poparcie tej inicjatywy – zwracał się z do radnych podczas majowej sesji RM Burmistrz Zielnik. 
 
Trzy pozostałe radiowozy otrzymają: dzielnicowi z Olkusza - Hyundai I20, który dofinansowany był przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz. Policjanci Ruchu Drogowego dostali Opla Astrę współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu, a Zespół Patrolowo-Interwencyjny w komisariacie w Kluczach do codziennej służby będzie teraz wykorzystywał Opla Astrę, dofinansowanego przez Urząd Gminy Klucze. 
Oficjalne przekazanie nowo zakupionych pojazdów zaplanowano w styczniu 2018 roku. 
 
Przypomnijmy. 
Władze Miasta i Gminy Wolbrom po raz kolejny dają wyraz, że dbałość o bezpieczeństwo publiczne należy do podstawowych zadań samorządu, gdyż nie można pozostawić obywateli samych wobec zagrożeń. W 2016 roku KPP w Olkuszu została wzmocniona zakupem ośmiu nowych samochodów służbowych, z czego aż dwa z nich współfinansowała Gmina Wolbrom. W 2015 roku wolbromska JRG doczekała się nowego samochodu pożarniczego Renault Master. Do prawie połowy jego ceny (60 tys. zł) dołożyła się nasza gmina. Bezpieczeństwo publiczne, to także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, którym Gmina Wolbrom co rok przekazuje wymierną pomoc finansową. Przy wsparciu finansowym UMiG, w ciągu trzech ostatnich lat fabrycznie nowe samochody trafiły do ochotników: z Dłużca w (2015 roku), Zarzecza (2016 r.) oraz pod koniec b.r. dla druhów z Poręby Dzierżnej (średni wóz bojowy) i Gołaczew (ciężki wóz bojowy, będący pierwszym takim w Małopolsce i ósmym w kraju tego typu pojazdem).
 Zakup w ciągu roku dwóch zupełnie nowych samochodów bojowych i jednocześnie czterech w ciągu trzech lat jest z pewnością historycznym wydarzeniem nie tylko w dziejach gminy, ale także wyjątkowym wydarzeniem nawet w skali kraju.
 
Foto: KPP Olkusz

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 0 (Ocen: 0)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Wymiana kotłów węglowych 1
Wymiana kotłów węglowych 2
Warta
zostań żołnierzem LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom EkopartnerzyWolbrom.pl na Facebooku