Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Luty » UKS Judo Wolbrom wysoko w krajowym rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży

2017-02-13 14:34:54

Jak co roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2016 rok. System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży obejmuje wszystkie dyscypliny i jest prowadzone przez Instytut Sportu w Warszawie. Od lat, jedynym klubem z Gminy Wolbrom, zdobywającym punkty w współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży jest UKS Judo Wolbrom.

UKS Judo Wolbrom w 2016 roku uzyskał następujące wyniki:
W łącznej klasyfikacji klubowej UKS Judo Wolbrom zajął 408 miejsce, uzyskując 92 punkty, na 3474 kluby sklasyfikowane z całej Polski. W klasyfikacji gmin Gmina Wolbrom zajęła 265 miejsce na ogólnie sklasyfikowanych w Polsce 887 gmin, a punkty dla naszej gminy w ilości 92 uzyskali tylko zawodnicy UKS Judo Wolbrom. W klasyfikacji judo dziewcząt UKS Judo Wolbrom zajął 9 miejsce - 60 punktów na 131 sklasyfikowanych klubów w Polsce, natomiast w klasyfikacji judo chłopców UKS Judo Wolbrom zajął 22 miejsce – 32 punkty na 131 sklasyfikowanych klubów w Polsce.
Osiągnięte 2016 roku wyniki niezmiernie cieszą zarówno zawodników jak i działaczy klubu. Wszyscy są dumni z tego, że otrzymana dotacja z Gminy Wolbrom jest widoczna w rankingach osiągnięć sportowych dzieci i młodzieży.

Dla powiatu olkuskiego, który zajął 131 miejsce w kraju z 280,62 punktami, największą ich ilość dostarczył oczywiście UKS Judo Wolbrom - 92 pkt.  Pozostałe punkty w rankingu zdobyło jeszcze 11 klubów:
SPR Olkusz – 47,62 pkt - piłka ręczna kobiet
UKS Korona Olkusz – 35 pkt - akrobatyka