Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Luty » TRI Poland zmienia nazwę firmy

TRI Poland zmienia nazwę firmy

2017-02-24 14:53:11

W dniu 1 października 2014 roku macierzysta firma wolbromskiego zakładu TRI Poland, mająca swoją siedzibę w Japonii zmieniła nazwę z Tokai Rubber Industries LTD. na Sumitomo Riko Company Limited. Nowa nazwa łączy w sobie zaufaną, globalną markę „Sumitomo” z japońskim słowem „Riko” (fizyka, chemia i inżynieria), które symbolizuje kluczowe technologie stosowane przez firmę. Podążając za tą wizją zdecydowano, że TRI Poland również zmieni nazwę w celu kreowania globalnej marki.

Od 24 lutego 2017 firma TRI Poland Sp. z o. o. nazywa się SumiRiko Poland Sp. z o. o.
Zmiana ta dotyczy tylko nazwy firmy oraz logo – wszystkie pozostałe dane, w tym również KRS, NIP, Regon, numery kont bankowych, numery telefonów oraz adres siedziby pozostają bez zmian.

Jak informuje prezes Kazuhiko Kato, decyzja o zmianie nazwy wynika z potrzeby podkreślenia przynależności do całej Grupy oraz globalnego ujednolicenia nazw większości spółek-córek znajdujących się w jej strukturach.