Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Luty » Szymon, the best Football Freestyler

Szymon, the best Football Freestyler

2017-02-08 11:27:18

Na zaproszenie Burmistrza Adama Zielnika do budynku urzędu zawitał nasz mistrz nad mistrze, wielokrotny mistrz świata, a pochodzący z podwolbromskiego Zarzecza, Szymon Skalski. Ten niespełna 27. latek jest Football Freestylerem czyli, jak można rzec „magikem” futbolówki, wykonującym ewolucje z piłką na pograniczu żonglerki i cyrku. Zawodnik jednej z najmłodszych dyscyplin sportu posiada na swoim koncie liczne światowe sukcesy.

Szymon Skalski jest Mistrzem Świata Red Bull Street Style Tokio 2013, Mistrzem Świata 2011 Super Ball Praga (konkurencja Battle), czy Brązowym Medalistą - Pucharu Świata 2014 z Pekinu. Ponadto podwójnym Mistrzem Europy - St. Petersburg 2012, pięciokrotnym Mistrzem Pucharu Polski. Po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski zdobył w Zawierciu w 2007 roku. Jest aktualnym Mistrzem Polski 2016  mistrzostw rozegranych w Olkuszu.
 Niezwykle utalentowanemu sportowcowi Burmistrz Adam Zielnik w dowód uznania wręczył tablo z gratulacjami i życzeniami. - Serdecznie gratuluję Panu licznych osiągnięć w dziedzinie Freestyle Football, w szczególności zdobycia pierwszego miejsca w I Mistrzostwach Polski w Zawierciu, jak również zajmowania najwyższych lokat w Mistrzostwach Europy i Świata.  Mówi się, że sport kształtuje charakter, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi. Uczy wygrywać, ale także godnie znosić porażki. Sport to nie tylko magia zawodów, a także, a może przede wszystkim, twarda szkoła życia. Pięknego i bogatego w doznania. Za Pana trud, wyrzeczenia, zaangażowanie i serce włożone w pracę bardzo serdecznie dziękuję. Proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości i hartu ducha w pokonywaniu codziennych trudności. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy i osiągnięcia – życzył burmistrz Adam Zielnik.

Burmistrz doceniając talent i dotychczasowe osiągnięcia postanowił zaoferować młodemu sportowcowi nie tylko pomoc w rozwoju swej pasji, ale także umożliwienie bazy treningowej. Niezwykle przydatną ku temu będzie budująca się hala sportowa, na której otwarcie Szymon został zaproszony z widowiskowym pokazem Football Freestyle. - Niewykluczone, że za sprawą Szymona Skalskiego, hala przy wolbromskiej „Jedynce” może stać się areną przyszłych mistrzostw Polski – oznajmił burmistrz. Adam Zielnik zaoferował również objęcie sponsoringiem występów Szymona. – Doskonale promujesz MiG Wolbrom pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. Zamierzam Ci w tym pomóc i w pewien sposób podziękować. Marzy mi się ujrzeć Cię na podium w koszulce z Łokietkiem i napisem Wolbrom - dodał burmistrz.
Sądząc po dokonaniach Szymona i jego zaangażowaniu burmistrz nie będzie musiał długo czekać.
Towarzyszący sportowcowi radny Kazimierz Pacia, zauważył, że ten wybitny sportowiec nie był zauważany przez poprzedników Adama Zielnika, i uznał, że czas najwyższy, aby to zmienić.
 -  Zwracałem się do Burmistrza Łaksy o pomoc i wsparcie dla Szymona, ale  niestety władzuchna nie wykazała żadnego zainteresowania. Nawet osobista prośba Szymona Skalskiego, na jednej z sesji Rady Miejskiej w 2012 roku, o pomoc finansową na wyjazd na otwarte Mistrzostwa Świata w Freestyle do Dubaju, też nie znalazły  zrozumienia. A szkoda, był wtedy w bardzo wysokiej formie jak przystało na mistrza świata i kolejny tytuł mistrzowski był w zasięgu ręki. Niestety, koszt wyjazdu przekraczał Szymka możliwości, i nawet niewielkie wsparcie ze strony naszej Gminy w zamian za jej promocję na arenie międzynarodowej, spełzły na niczym. Jestem przekonany, że obecne porozumienie zawarte z Panem Burmistrzem Adamem Zielnikiem i Szymonem Skalskim będzie owocowało obustronnymi korzyściami i motywowało zarówno jego jak i innych sportowców do osiągania jeszcze lepszych wyników – podkreślił radny Kazimierz Pacia.
 Jak zwierzył się Redakcji Szymon Skalski, freestyle zaczął trenować w maju 2005 roku, po tym jak zobaczył w internecie filmiki z pierwszymi sztuczkami. Wcześniej grał w piłkę nożną, ale jako,że jest indywidualistą, sztuka freestyle wciągnęła go o wiele bardziej. Spotkanie z Burmistrzem, a szczególnie oferowana przez niego pomoc, była dla sportowca nie małym zaskoczeniem. Nie krył zadowolenia z uznania sukcesów i zaoferowanej pomocy.

Naszemu utalentowanemu rodakowi życzymy samych sukcesów.