Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Styczeń » By tradycji stało się zadość - zabawa choinkowa 2017 w Zespole Szkół w Gołaczewach – korespondencja

2017-01-30 13:28:13

Wielopokoleniowa tradycja szkoły w Gołaczewach nakazuje, aby przed rozpoczęciem ferii zimowych zorganizować imprezę środowiskową z okazji zabawy choinkowej. Kilkutygodniowe, pieczołowite przygotowania przedstawień teatralnych, tańców i występów chóralnych zostają zwieńczone podczas inauguracji tanecznego powitania ferii.

Tegoroczną uroczystość, która odbyła się w sobotę 28 stycznia 2017 roku rozpoczął Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski, który powitał i przedstawił przybyłych gości. Nasze zaproszenie zechcieli przyjąć w tym roku: Pani Poseł na Sejm RP – Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Adam Zielnik, Ksiądz Proboszcz Parafii w Gołaczewach - Stanisław Gibała, Radni Rady Miejskiej w Wolbromiu – Bartłomiej Żurek, Kazimierz Pacia i Andrzej Bocianowski, Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół Dorota Świerczek, emerytowani nauczyciele oraz sponsorzy i przyjaciele szkoły, do grona których dołączył w tym roku Komitet Organizacji Dożynek w Gołaczewach 2016 r. W jego imieniu sołtys wsi przekazał środki pozostałe po rozliczeniu tejże uroczystości na potrzeby Rady Rodziców Zespołu Szkół w Gołaczewach. W imieniu zaproszonych gości zabrała głos Pani Poseł na Sejm RP - Lidia Gądek, która życzyła młodzieży oraz pracownikom szkoły sukcesów pedagogicznych i udanego wypoczynku podczas ferii. Kolejny gość – Pani Dyrektor MOOS Dorota Świerczek odczytała list od Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom – Adama Zielnika, który z przyczyn obiektywnych nie mógł osobiście przybyć na naszą uroczystość.

Część artystyczna rozpoczęła się od „trzęsienia ziemi”, czyli od genialnych jasełek w wykonaniu uczniów klas IV, V i VI. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach schronienia na noc, zdecydowali się spocząć w stajni. Puentą biblijnej opowieści stały się słowa kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”. Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój, a o dobrą zabawę i miłe doznania artystyczne zadbali zdolni aktorzy i wokaliści.

Następnie uczniowie klas III a i III b szkoły podstawowej dostojnie i z przejęciem zatańczyli dawno nie prezentowanego na naszej szkolnej scenie trojaka. Kolejnym punktem programu był występ kabaretowy przygotowany przez uczniów klasy II gimnazjum zatytułowany „Bajki na wesoło”. Występ był kolejnym uhonorowaniem obchodzących niedawno swe święto wszystkich babć i dziadków, którzy zwykle wprowadzają swe ukochane wnuczęta w niezwykły świat fantazji i magii, kształtują ich wrażliwość i wyobraźnię. Nietuzinkowa babcia przedstawiła zgromadzonym swoje wersje popularnych baśni o „Królewnie Śmieszce” i „Kopciuszku”. Zaskakujące puenty wzbudzały uznanie i żywiołowe reakcje zwłaszcza najmłodszej publiczności. Ostatnią atrakcją był taniec dyskotekowy zaprezentowany przez uczennice klasy VI. Radosną i rytmiczną atmosferę tańca zakończył wystrzał rac konfetti, który nieoczekiwanie wymknął się spod kontroli organizatorów. Wystrzelone z rac dolary rzuciły na kolana tłumy maluchów utrudniając prowadzącym zakończenie występów.

Nauczyciele przygotowujący część artystyczną serdecznie dziękują rodzicom młodych artystów za pomoc w przygotowaniu pomysłowych i pięknych kostiumów oraz rekwizytów.

Zanim zaczęły się tańce prowadzone przez profesjonalnego DJ dzieci zostały zaproszone przez rodziców i obsługę szkoły na poczęstunek. A potem już tylko zabawa, tańce i …śpiew. Przed rozejściem się do domów wszystkie dzieci otrzymały jak co roku paczki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców.

Galeria zdjęć: