Marzec 2014

Poniedziałek, 17 marca 2014 07:13

Gimnazjaliści aktywni dla klimatu

Uczniowie Gimnazjum nr 4 postanowili aktywnie włączyć się w działania edukacyjne na rzecz ochrony środowiska naturalnego, biorąc udział w konkursie "Aktywni dla klimatu", który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt."Zmieniaj nawyki - nie klimat!" mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Częścią konkursu jest zbiórka elektrośmieci.

Piątek, 14 marca 2014 14:50

Ogłoszenie o wynikach otwartego konkursu

OGŁOSZENIE O WYNIKACH OTWARTEGO KONKURSU OFERT PRZEPROWADZONEGO W OPARCIU O USTAWĘ O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) NA:

Piątek, 14 marca 2014 14:24

Utrudnienia na dworcu autobusowym w Krakowie

11 marca ruszył remont górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie. W związku z tym, pasażerowie podróżujący do Krakowa muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają najprawdopodobniej do początku czerwca. Stanowiska znajdujące się dotychczas na górnej płycie zostaną przeniesione na ul. Wita Stwosza. Busy do Wolbromia odjeżdżają z dolnej płyty dworca lub Ogrodowej.

Czwartek, 13 marca 2014 13:11

Wybory do Europarlamentu – informacje dla wyborców

Prezydent RP ogłosił termin wyborów do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, które w Polsce, podobnie jak w 17 innych krajach członkowskich, odbędą się 25 maja. Będą to ósme od 1979 wybory bezpośrednie do Parlamentu Europejskiego. W ich wyniku zostanie wybranych 751 eurodeputowanych. Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy banner, po kliknięciu którego zainteresowani znajdą się na stronie, gdzie będziemy sukcesywnie zamieszczali ważne dla wyborców informacje.

Czwartek, 13 marca 2014 09:49

Łobzów oznakowany

Mieszkańcom sołectw gminy Wolbrom tak spodobał się pomysł Andrzeja Bocianowskigo, sołtysa Gołaczew, który postanowił oznakować wieś tak, aby przyjezdnym łatwiej było się w niej odnaleźć, że postanowili naśladować dobry pomysł. Kolejna tablica informacyjna przygotowana graficznie przez Referat Komunikacji Społecznej i Promocji UMiG Wolbrom stanęła już w Łobzowie. Z prośbą o przygotowanie podobnego projektu zwróciła się do nas również Jeżówka.