Listopad 2013

Wtorek, 12 listopada 2013 13:32

Patriotyczna inicjatywa wolbromskiej młodzieży

W ramach obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Domu Kultury odbyła się impreza patriotyczna, której głównym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na projekt koszulki patriotycznej. Zwycięski projekt został uznany za oficjalne logo obchodów 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości na terenie Miasta i Gminy Wolbrom. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne ZPiT Wolbromiacy, solistów oraz projekcja filmu pt. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.

Wtorek, 12 listopada 2013 07:16

Szkolne obchody Dnia Niepodległości

Za nami święto narodowe – 11. listopada obchodziliśmy już 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po dziesiątkach lat zaborów. Obchodom towarzyszyły mniejsze i większe uroczystości – wszystko po to, by w radosnej atmosferze, z szacunkiem dla przeszłości, docenić wolność, która jest dla nas współczesnych tak naturalna i oczywista, że niemal nie zauważana, a nawet nadużywana... Jako pierwsi swoją relację z okolicznościowej akademii nadesłali nam uczniowie z Wierzchowiska. Oto ona:

Piątek, 08 listopada 2013 13:42

TRI Poland poszukuje pracowników

TRI Poland w Wolbromiu poszukuje pracowników na stanowiska "Inżynier Specjalista w Dziale Kontroli Jakości" oraz "Specjalista w Dziale Sprzedaży i Rozwoju Biznesu". Szczegóły ogłoszeń w załączeniu:

Piątek, 08 listopada 2013 11:03

Wywieś flagę!

"Bądź Polakiem, miej odwagę - wywieś flagę" - apeluje młodzież z wolbromskiego Zespołu Szkół, która zachęca, aby wszyscy mieszkańcy Wolbromia i całej gminy z okazji nadchodzącego święta narodowego - 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości udekorowali domy w narodowe barwy.

Piątek, 08 listopada 2013 09:26

Pół wieku szkoły Pod Lasem

Zespół Szkół Pod Lasem świętuje dziś 50-lecie powstania szkoły. Z tej okazji odprawiona została specjalna msza św., przygotowano wspomnieniową akademię, zaproszono znamienitych gości. Wybudowana w 1963 roku „Tysiąclatka” powstała dzięki zaangażowaniu Zakładów Przemysłu Gumowego, którymi kierował wtedy dyrektor Stanisław Biela. Szkoła stała się siedzibą podstawówki i technikum.