Listopad 2013

Poniedziałek, 25 listopada 2013 14:06

Krwiodawcy ratują życie

Jak co roku, obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadające w dniach 22-26 listopada stanowią okazję do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy przyczynili się do ratowania życia ludzkiego, są okazją do spotkań z osobami, które czynnie wspierają ideę honorowego krwiodawstwa. Uroczyste spotkanie, które odbyło się 22 listopada, w najstarszym Klubie HDK w powiecie olkuskim, działającym przy Fabryce Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. zbiegło się z 55. leciem Honorowego Krwiodawstwa w Polsce.

Poniedziałek, 25 listopada 2013 10:02

Nowy sezon w DK!

DK w Wolbromiu serdecznie zaprasza na imprezy, które już od nowego roku odbędą się na wolbromskiej scenie. Ich różnorodność powinna sprawić, że każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Wszyscy miłośnicy dobrej rozrywki mogą rezerwować bilety pod numerem tel: 6441 341. Zapraszamy!

Piątek, 22 listopada 2013 11:26

Jan Turek o podatkach - cz.II

Kilka dni temu publikowaliśmy tekst skarbnika MiG Wolbrom Jana Turka na temat zawiłości podatku rolnego. Dziś kolejna część dywagacji – tym razem Jan Turek pisze m. in. o ulgach, odroczeniach i ściągalności:

Piątek, 22 listopada 2013 10:01

Umowa na zmiany w studium podpisana

Burmistrz Jan Łaksa podpisał wczoraj umowę z firmą SoftGIS s.c. z Wrocławia, która wygrała przetarg na sporządzenie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Wolbrom. Jak zapewnia wykonawca - prace ruszą bezzwłocznie, zgodnie z umową mają potrwać 18 miesięcy.

Piątek, 22 listopada 2013 08:37

Czerniak - warto wiedzieć więcej

W najbliższą sobotę, 23 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia „Projekt Nadzieja” w wolbromskim Domu Kultury o godz. 9 odbędzie się kolejne już spotkanie ze specjalistą onkologiem. Tym razem tematem będzie CZERNIAK, złośliwy nowotwór skóry, charakteryzujący się agresywnym wzrostem oraz wczesnymi i licznymi przerzutami, które są trudne w leczeniu farmakologicznym.