Listopad 2013

Wtorek, 19 listopada 2013 12:16

O podatku rolnym

W tym krótkim artykule poświęconym podatkowi rolnemu pragnę przybliżyć czytelnikom, zwłaszcza tym, którzy nie są jego płatnikami – wszelkie zawisłości w tej materii, a jest ich nie tak mało! – W załączeniu tekst przygotowany przez Jana Turka, skarbnika MiG Wolbrom

Wtorek, 19 listopada 2013 10:47

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu z siedzibą w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 22, w terminie od 28.06.2013 roku do 04.11.2013 roku przeprowadziło zbiórkę publiczną na podstawie decyzji nr WOO.5311.3.2013 Burmistrza Miasta i Gminy w Wolbromiu z dnia 21.06.2013 roku z przeznaczeniem zebranych środków na: poprawę warunków rehabilitacji uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej

Wtorek, 19 listopada 2013 09:13

Pozbądź się z nami azbestu - wnioski do 15 grudnia

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu przypomina, że wszystkie osoby zainteresowane usunięciem posiadanych odpadów azbestowych lub zamierzające zmieniać azbestowe pokrycie dachowe w roku 2014 mogą złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom wnioski o udzielenie dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z demontażem, transportem i zdeponowaniem azbestu na wysypisku. Środki na bezpieczne usuwanie azbestu pozyskane zostały w ramach projektu finansowanego z funduszy szwajcarskich.

Wtorek, 19 listopada 2013 08:05

Wieczór pieśni patriotycznych w SP 1 - korespondencja

Narodowe Święto Niepodległości to wspaniała okazja, żeby przypomnieć, często już zapomniane i zakurzone pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom we wszystkich ważnych dla kraju momentach – gdy walczyli o wolność, gdy ruszali w bój, gdy ginęli za Polskę. Spotkanie w wielopokoleniowym gronie jest też sposobnością do wymiany poglądów i wspomnień o dawniejszych czasach.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 12:36

Zdrowiej bez antybiotyków!

Ogromnym problemem naszego społeczeństwa stało się nadużywanie antybiotyków co skutkuje utratą broni w walce z bakteriami. Według statystyk Polska zajmuje pod tym względem miejsce w ścisłej czołówce. W związku z tym narastającym zjawiskiem 18 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach, którego głównym tematem jest propagowanie racjonalnego stosowania antybiotyków. Ponadto szczególnie mocno podkreślany jest problem niebezpieczeństwa samoleczenia tymi lekami.