Listopad 2013

Wtorek, 05 listopada 2013 08:58

Biorą sprawy w swoje ręce

Mieszkańcy naszej gminy to ludzie aktywni. Wielu z nich bierze w swoje ręce lokalne sprawy, nie oglądając się na „władzę” i innych. Działa prężnie wiele organizacji i stowarzyszeń, a tam, gdzie funkcjonują są efekty – nie tylko w postaci coraz to nowych inicjatyw i inwestycji, ale także integracji społecznej – takiej prawdziwej lokalnej solidarności i odpowiedzialności za małe ojczyzny. Jedną z miejscowości, w których „się dzieje” jest Załęże. Oto korespondencja Leszka Sikory z tej miejscowości:

Wtorek, 05 listopada 2013 08:20

Schetynówek nie będzie

W ubiegłym tygodniu okazało się, że w roku 2014 na remonty dróg lokalnych w Małopolsce rząd przeznaczy z budżetu państwa tylko 17 mln 865 tys. zł zamiast obiecanych przy ogłoszeniu naborów 71 mln 460 tys. zł. Od dwóch lat kwoty na ten cel obcinane są drastycznie już w trakcie naboru wniosków. W związku z tym już drugi rok z rzędu Wolbrom będzie musiał obejść się smakiem – nie będzie dofinansowania planowanych remontów ul. Leśnej i 1 Maja z tego źródła.

Poniedziałek, 04 listopada 2013 14:37

Wiemy kto wykona Studium

Gmina Wolbrom rozstrzygnęła przetarg nieograniczony na „Opracowanie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Wolbrom”. Wpłynęło 8 ofert, z czego dwie odrzucono z przyczyn formalnych. Najkorzystniejszą okazała oferta nr 3 złożona przez SoftGIS s.c. z Wrocławia, z ceną ofertową zamówienia 53.874 zł brutto.

Poniedziałek, 04 listopada 2013 13:10

Piotr Gamrot dyrektorem DK

Burmistrz Jan Łaksa powierzył z dn. 1 listopada 2013 r. na 7 lat stanowisko dyrektora Domu Kultury w Wolbromiu Piotrowi Gamrotowi, który dotychczas pełnił obowiązki szefa placówki. Od momentu objęcia kierownictwa DK w 2011 r. Piotr Gamrot z pasją zaangażował się w rozwój instytucji, doprowadzając m.in. do cyfryzacji wolbromskiego kina Radość. Wolbrom bardzo aktywnie odznacza się obecnie na mapie tras koncertowych wielu zespołów muzycznych i kabaretów.

Poniedziałek, 04 listopada 2013 10:39

Uroczyste obchody 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości

W ramach przygotowań do obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się konkurs na projekt koszulki patriotycznej, który zostanie uznany za oficjalne logo obchodów 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości na terenie Miasta i Gminy Wolbrom. Młodzież z wolbromskiego ZS zachęca do liczniejszego niż zwykle udziału w lokalnych uroczystościach 11 listopada oraz do wywieszenia flag państwowych na wszystkich domach w naszej gminie.