Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Wrzesień » Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" w WTZ w Lgocie Wolbromskiej

Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" w WTZ w Lgocie Wolbromskiej

2021-09-29 10:12:13

Narodowe Czytanie, to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie największych dzieł literatury polskiej. W swoim założeniu ma promować i rozpowszechniać dziedzictwo literackie wśród szerokiej rzeszy odbiorców. Narodowe Czytanie zostało zainicjowane w 2012 roku przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i z sukcesem prowadzone jest przez kolejne lata, odkrywając przez ich upublicznianie najwybitniejsze dzieła literatury narodowej.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej w ramach tegorocznej akcji, dołączył do wszystkich instytucji kultury, szkół i miłośników literatury biorących udział w Narodowym Czytaniu „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Aby lepiej zobrazować lekturę, postanowiliśmy odegrać krótką inscenizację teatralną, która była tłem do czytania fragmentów książki. Uczestnicy i instruktorzy wcielili się w role bohaterów utworu uświadamiając widzom problematykę społeczną, odsłaniając powszechne pojęcie dulszczyzny.

Karina Strózik
Sebastian Sierka