Sierpień 2021

Sobota, 14 sierpnia 2021 12:40

Ostrzeżenie meteorologiczne - UPAŁ

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu, na podstawie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydaje ostrzeżenie 1. stopnia przed upałami. Ostrzega się, że od godz. 12:00 dnia 14.08.2021 r. do godz. 18:00 dnia 15.08.2021 r. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 27 st C do 30 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 15 st. C do 17 st. C.

Piątek, 13 sierpnia 2021 14:55

15 sierpnia spisz się w Narodowym Spisie Powszechnym na wolbromskim Rynku

Trwa Narodowy Spis Powszechny 2021! Udział w nim jest obowiązkowy. Mając na uwadze fakt, że jeszcze nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy dokonali spisu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniu, będzie możliwość dokonania spisu w Mobilnym Punkcie Spisowym. Rachmistrz spisowy czeka na Was w najbliższą niedzielę 15.08.2021 r. od godziny 10.00 do 18.00 na płycie wolbromskiego Rynku.

Wtorek, 10 sierpnia 2021 10:59

Grupa AA "Pokora" w nowej siedzibie

Grupa Anonimowych Alkoholików „Pokora” w Wolbromiu informuje, że od dnia 08.08.2021r. spotkania grupy AA odbywają się w budynku przy ul. Górnej 5, w soboty o godz. 16:00. Grupa "Pokora" składa ogromne podziękowania Burmistrzowi Panu Adamowi Zielnikowi za przydzielenie lokalu, w którym możemy się spotykać i pomagać ludziom w powrocie do trzeźwości. Dziękujemy także Panu Leszkowi Zygmuntowi za wszelką udzieloną pomoc.

Niedziela, 08 sierpnia 2021 10:27

77. Rocznica Pacyfikacji Poręby Dzierżnej

W tym roku przypada 77. rocznica zamordowania przez hitlerowców 39 mieszkańców Poręby Dzierżnej, którzy zginęli 7 sierpnia 1944 r. podczas pacyfikacji wsi, w odwecie za zabicie przez partyzantów dwóch niemieckich żołnierzy. Uroczystości rocznicowe zapoczątkowała msza święta o godz. 17.00 w intencji pomordowanych ludzi, a następnie przemarsz na miejscowy cmentarz. Pochód uczestników uroczystości prowadziły poczty sztandarowe OSP Poręba Dzierżna i OSP Miechówka.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >|