Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Maj » Ogłoszenie o naborze na stanowisko OPIEKUN - umowa o pracę w MOPS w Wolbromiu w ramach projektu Utw

Ogłoszenie o naborze na stanowisko OPIEKUN - umowa o pracę w MOPS w Wolbromiu w ramach projektu Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom

2021-05-31 10:16:37

.

I. Ogłoszenie o naborze na stanowisko:
Opiekun
w projekcie „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom” realizowanym przez Miejski Pomocy Społecznej w Wolbromiu. Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

II. Pracodawca:
Miejsko Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu ul. Skalska 20, 32-340 Wolbrom

III. Opis przedmiotu zamówienia
1. Zatrudnienie na stanowisku opiekun w projekcie „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu. Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
2. Wymiar czasu pracy : 1 etat
3. Ilość etatów – 3

IV. Do obowiązków opiekuna w ramach świadczonej pracy należeć będzie:
1. Pomoc uczestnikom w zaspokajaniu podstawowych potrzeb biologicznych
2. Pomoc w utrzymaniu aktywności społecznej oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów higieniczno-opiekuńczych uczestników.
3. Współpraca z zespołem terapeutycznym oraz nawiązywanie i utrzymywanie kontaktu z uczestnikiem i jego rodziną.

V. Wymagania niezbędne:
1. Obywatelstwo polskie oraz znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków.
2. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
3. Niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
4. Posiadanie kwalifikacji do wykonywania jednego z zawodów:
a. Opiekunka środowiskowa, asystent osoby niepełnosprawnej, pielęgniarka opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekun kwalifikowany w domu pomocy społecznej lub
b. Osoba, która posiada doświadczenie w realizacji usług opiekuńczych, w tym zawodowe, wolontariacie lub osobiste wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego.
5. Brak przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na oferowanym stanowisku.
6. Wykształcenie minimum średnie.

VI. Wymagania dodatkowe:
1. Doświadczenie w pracy z osobami niesamodzielnymi, w tym niepełnosprawnymi osobami starszymi ( co najmniej 6 miesięcy).
2. ukończone szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
3. Dobra znajomość obsługi komputera
1. Posiadanie uprawnień terapeuty zajęciowego i/lub instruktora terapii zajęciowej
2. Posiadanie Prawa Jazdy Kat. B
3. Posiada umiejętności interpersonalne, komunikatywność, otwartość, umiejętność budowania relacji

VII. Wymagane dokumenty:
• Życiorys zawodowy (CV),
• List motywacyjny ze wskazaniem stanowiska wraz klauzulą zawierającą zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w CV,
• Kwestionariusz osobowy,
• Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, kwalifikacje i posiadane uprawienia,
• Kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe,
• Oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego oraz znajomości języka polskiego,
• Oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
• Oświadczenie kandydata o niekaralności,
• Oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na oferowanym stanowisku,
• Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,

VIII. Warunki współpracy
Umowa o pracę w okresie od podpisania umowy do zakończenia realizacji projektu tj. 01.07.2021 do dnia 28.09.2023
IX. Miejsce oraz termin składania ofert
Oferty należy składać w terminie do 11.06.2021 do godziny 10:00 na adres e-mail: seniorwolbrom21@interia.pl lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu ul. Skalska 20, 32-340 Wolbrom z dopiskiem pełnienie funkcji opiekuna w ramach projektu „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom”

Załączniki do pobrania (kliknij:

Projekt „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu w ramach poddziałania 9.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.