Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Listopad » Życzenia marszałka Witolda Kozłowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości

2021-11-10 19:36:41

11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je dla upamiętnienia wydarzenia z 1918 roku, czyli momentu odzyskania wolności przez nasz kraj i powrotu na mapę świata po 123 latach niewoli. Życzenia z tej okazji złożył Małopolanom marszałek Witold Kozłowski.

Podczas otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego w 2004 roku Prezydent Rzeczypospolitej ś.p. prof. Lech Kaczyński powiedział: „Niepodległość to nie tylko stan prawny i faktyczny, odnoszący się do państwa i narodu. To także realny kształt tego narodu, jego świadomości”.

11 listopada nasze serca winny przybrać biało-czerwone barwy. 11 listopada świętujemy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień absolutnie wyjątkowy, najważniejszy w kalendarzu naszego kraju, ale także istotny w historii Europy i świata. 11 listopada w sposób szczególny cześć i pamięć należy się tym, którzy o niepodległość walczyli.

Szanowni Państwo, drodzy Małopolanie, z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę Państwu silnej i trwałej dumy z bycia Polakami. Niech nasza tożsamość zawsze ma na imię Polska

- powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Obejrzyj wystąpienie marszalka Witolda Kozłowskiego (kliknij)