Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Listopad » "W świecie muzyki" - Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do różnych form rehabilita

"W świecie muzyki" - Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do różnych form rehabilitacji społecznej i zawodowej

2021-11-18 11:02:34

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu realizuje zadanie publiczne przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego pn.: „W świecie muzyki” – Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do różnych form rehabilitacji społecznej i zawodowej.

• Celem projektu jest nabywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz promowanie ich aktywności. Ponadto projekt rozbudza wyobraźnie i wrażliwość muzyczną.
• Muzykoterapia uzupełnia prowadzoną rehabilitację. Uczestnicy zdobywają umiejętności gry na instrumentach, współpracy w grupie.
• Adresatami projektu są osoby z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 5 do 26 lat.
• Z projektu korzysta 15 beneficjentów w tym 8 osób będących mieszkańcami Miasta i Gminy Wolbrom.