Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Kwiecień » Przedłużenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia

Przedłużenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia

2021-04-07 12:23:11

Przedłużone dziś przez rząd obostrzenia miały początkowo obowiązywać do 9 kwietnia. Teraz restrykcje pozostaną w mocy do 18 kwietnia. Poniżej przybliżamy aktualną listę ograniczeń.

• Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte
    • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
    • Zamknięte pozostają salony fryzjerskie i kosmetyczne
    • Przedszkola i żłobki są zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych
    • Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego

Już wcześniej obowiązywały ponadto inne obostrzenia:
    • Zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych
    • Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
    • Zamknięte są sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
    • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
    • Zamknięte są siłownie i kluby fitness
    • Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

Ministerstwo Zdrowia poinformowało ponadto, że dziś 7.04 zanotowano 14 tys. 910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób.