Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Kwiecień » Mamy 2 mln złotych dotacji na kolejne odcinki sieci kanalizacyjnej

Mamy 2 mln złotych dotacji na kolejne odcinki sieci kanalizacyjnej

2021-04-28 13:54:55

Gmina Wolbrom kontynuuje prace nad skanalizowaniem gospodarstw leżących w zlewni Zalewu Wolbromskiego. Niedawno burmistrz Adam Zielnik podzielił się ważną informacją. W ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Wolbrom otrzymała 2 mln. zł. na dotacji na dokończenie kanalizacji aglomeracji Wolbrom (ul. Wyzwolenia i Zacisze w Wolbromiu i części Łobzowa oraz ul. Starowiejska, Jagodowa, Czarnoleska, Nowa Łąka, Radosna w Zabagniu).

Razem powstanie 7,883 km sieci kanalizacyjnej.

- Całość inwestycji opiewa na 10,1 mln. zł. Wnioskowaliśmy o 8 mln. zł. dotacji. Od czegoś trzeba zacząć, jak słusznie stwierdził Pan Minister Jacek Osuch - Wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, któremu niniejszym serdecznie dziękuję za pomoc, jak również Panu Wojewodzie Łukaszowi Kmicie. Ja natomiast od siebie dodam, że w życiu „trza se radzić”, dlatego przygotowujemy przetarg, a jednocześnie szukamy intensywnie kolejnych źródeł finansowania. W czym nie ukrywam bardzo liczę na pomoc Naszego Ministra i Wojewody – oznajmił burmistrz Adam Zielnik.
W kolejny etap wkracza plan budowy sieci kanalizacyjnej w Łobzowie na kol. Zaogrodzie. 26 kwietnia Burmistrz Adam Zielnik ogłosił przetarg na realizację zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łobzów i Zabagnie”. Chodzi tu o 1290 metrowy odcinek kanalizacji sanitarnej (biegnący przez kolonię Zaogrodzie w Łobzowie oraz część ul. Źródlanej w Zabagniu), na który Gmina Wolbrom pozyskała kwotę ponad 800 tysięcy złotych przyznaną przez Zarząd Województwa Małopolskiego.