Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Sierpień » Dożynki Gminne Kąpiele Wielkie 2019 - Podziękowania Burmistrza Adama Zielnika

Dożynki Gminne Kąpiele Wielkie 2019 - Podziękowania Burmistrza Adama Zielnika

2019-08-31 08:25:51

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa….. wtedy proste – DZIĘKUJEMY – zawiera wszystko co chcemy wyrazić”

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie jakie zostało włożone w uroczyste zorganizowanie w dniu 25 sierpnia 2019 roku Dożynek Gminnych w Kąpielach Wielkich. Zorganizowanie takiej uroczystości wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Wolbrom, którzy społecznie, bezinteresownie zaangażowali się w przygotowanie dożynek.
Dzięki okazanemu wsparciu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą mieszkańcy Miasta i Gminy oraz przybyli goście będą długo wspominać.
Serdecznie dziękuję Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Białkowi z Parafii Miłosierdzia Bożego w Kąpielach Wielkich oraz Dziekanowi Księdzu Kanonikowi Zbigniewowi Lutemu z Wolbromia za odprawienie uroczystych Mszy Świętych, które były wyrazem wdzięczności za tegoroczne plony, a jednocześnie modlitwą w intencji wszystkich rolników.
Składam podziękowania pocztom sztandarowym i orkiestrze dętej OSP Sulisławice z Kapelmistrzem Tadeuszem Mąką oraz uczestnikom, którzy przyczynili się do tego, że zarówno msza święta jak i korowód dożynkowy miały tak uroczysty charakter.
Chylę czoła Paniom Gospodyniom za udział, pomysłowość i trud włożony w wykonanie wieńców dożynkowych oraz oprawę artystyczną.
Serdeczne podziękowania kieruję do strażaków ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Wolbrom oraz Straży Miejskiej, którzy zatroszczyli się o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy.
Dziękuję Pani Magdalenie Rams i Panu Marcinowi Zagale za pełnienie honorów Starostów Dożynek.
Szczególne podziękowania składam Komitetowi Organizacyjnemu, Dyrekcji i Nauczycielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich, którzy wykonali ogrom pracy organizacyjnej przy uroczystościach oraz Uczniom za przygotowanie pięknego występu artystycznego.
Nie mogę zapomnieć o Pracownikach Urzędu Miasta i Gminy oraz jednostek podległych za aktywne i serdeczne włączenie się w organizację dożynkowych uroczystości. Pomoc i wsparcie jakie okazała ekipa z UMiG jest bezcenna i niezawodna jak zawsze.
Dziękuję głównemu sponsorowi Dożynek - Bankowi Spółdzielczemu w Wolbromiu oraz pozostałym Sponsorom i Wystawcom, którzy materialnie i finansowo wspierali tę uroczystość.
Dziękuję w końcu znamienitym Gościom, którzy zechcieli uczestniczyć w tak ważnym i pięknym święcie polskiej wsi: Wiceministrowi Sportu i Turystyki Jackowi Osuchowi, Tomaszowi Tomali - Dyrektorowi Biura Politycznego Ministra Infrastruktury, posłankom Lidii Gądek i Elżbiecie Dudzie, komendantom KPP Olkusz Jarosławowi Klichowi i jego Zastępcy Adamowi Milanowskiemu, Radnym Rady Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Bartłomiejem Żurkiem, Radnym Powiatowym, Sołtysowi Kąpiel Wielkich Zbigniewowi Paci
Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli oraz wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni, a których praca i wkład przyczyniły się do organizacji dożynkowej imprezy.
Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy Święto Plonów Gminy Wolbrom stało się prawdziwym wyrazem wdzięczności za trud rolniczy.
Wierzę, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi tegoroczne Dożynki stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy rolników oraz do radosnego świętowania.
Wszystkim rolnikom i ich rodzinom pragnę życzyć zdrowia i wytrwałości. Niech kolejne lata będą pomyślne, radosne i szczęśliwe, a Państwa ciężkiej pracy towarzyszy na co dzień satysfakcja i spełnienie.

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom
                                                                                                                                                     Adam Zielnik