Maj 2019

Sobota, 25 maja 2019 10:02

Mistrzowie oraz Wicemistrzowie Małopolski w judo nagrodzeni przez Burmistrza Wolbromia

W dwudziestoletniej historii Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Wolbrom, klub może poszczycić się medalami na arenach międzynarodowych (m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Świata Oli Kalety), jak i krajowych – aż 115 medali rangi Mistrzostw Polski. Jednak każdy Mistrz zaczynał swoją przygodę z judo jako dziecko. 11 maja w Tuchowie wolbromski klub potwierdził dominację w Małopolsce w kategorii dzieci i młodzików.

Piątek, 24 maja 2019 21:13

Modernizacja basenu odkrytego wkracza w kolejny etap

Basen odkryty, ponad czterdziestoletni „staruszek” wyłączony z użytkowania ze względu na stan, zmienia oblicze. Upragnioną przez mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom modernizację prowadzi firma MTGW Sp. z o.o. ze Skały, z którą Burmistrz zawarł stosowną umowę w październiku ub.r. Inwestycja kosztująca 2.460.000,00 zł. powoli wchodzi w ostatni etap. Do planowanego terminu zakończenia realizacji pozostało ponad miesiąc.

Czwartek, 23 maja 2019 20:32

I Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy oraz Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II

W związku z 20. rocznicą pobytu papieża Jana Pawła II w Sosnowcu, Sosnowiecka Kuria wyszła z inicjatywą organizacji w dniu 16 czerwca br. Diecezjalnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Będzie to wyjątkowy sposób na uczczenie 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu. Pomysł na rajd jest prosty, a zarazem spektakularny i świetnie łączący całą diecezję!

Czwartek, 23 maja 2019 12:12

Nagrody Burmistrza w konkursie Omnibus

20 maja 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom odbyło się wręczenie nagród ufundowanych przez Burmistrza Adama Zielnika, który objął patronatem gminny etap powiatowego konkursu OMNIBUS dla uczniów klas I-III. Konkurs odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu 14 marca 2019 r. z udziałem dzieci z ośmiu szkół naszej gminy.

Środa, 22 maja 2019 16:10

W Wolbromiu odbędzie się konferencja "Borelioza-cicha epidemia"

Jura Krakowsko-Częstochowska to jeden z regionów szczególnie zagrożony występowaniem kleszczy, a co za tym idzie – możliwością zarażenia się bardzo poważną chorobą, jaką jest borelioza. Warto się więc dowiedzieć, czym jest ta choroba, jakie konsekwencje może nieść za sobą oraz jak się przed nią chronić. Doskonałą okazją do tego jest konferencja „Borelioza – cicha epidemia”, która odbędzie się w Wolbromiu 28 maja 2019 r. Zapraszamy!