Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2014 » Wrzesień » Ochotnicy z Wierzchowiska mają nowy wóz bojowy

Ochotnicy z Wierzchowiska mają nowy wóz bojowy

2014-09-08 11:06:31

Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchowisku świętowała wczoraj przekazanie do użytku nowego średniego wozu bojowego. Używany STEYR z niewielkim przebiegiem został sprowadzony na potrzeby jednostki z Austrii. Zastąpi mocno wyeksploatowany wóz z lat 70-tych, który do tej pory służył strażakom. OSP Wierzchowisko jest jedną z sześciu gminnych jednostek OSP wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Uroczyste przekazanie wozu jednostce poprzedziła msza św. polowa w intencji strażaków, po której proboszcz parafii w Szreniawie ks. Kazimierz Syrek poświęcił wóz bojowy, aby bezpiecznie służył jego nowym użytkownikom. Następnie  burmistrz Jan Łaksa wręczył oficjalnie akt przekazania wozu prezesowi OSP Wierzchowisko, a zarazem sołtysowi tej wsi Jakubowi Chojnackiemu. W ciepłych słowach skierowanych do strażaków burmistrz gratulował druhom sprawności i dziękował za ich niezawodne zaangażowanie w akcjach związanych z ratowaniem zdrowia i życia mieszkańców naszej gminy i ich mienia.

Okolicznościowe gratulacje i życzenia przekazali ochotnikom z Wierzchowiska w przesłanych listach – posłanka Lidia Gądek oraz komendant powiatowy PSP, a także osobiście mł. bryg. mgr inż. Marcin Maciora, oficer prasowy w zakresie spraw operacyjnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, mieszkaniec i radny z Wierzchowiska.

Przekazany przez burmistrza Jana Łaksę  strażakom ochotnikom wóz bojowy to kolejny element uzupełniający niezbędne zaplecze techniczne gminnych jednostek OSP, które już niejednokrotnie udowodniły, że mieszkańcy zawsze mogą liczyć na pomoc z ich strony w chwilach różnorodnych zagrożeń. Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w trudnych chwilach związanych z występowaniem złych warunków pogodowych, zabezpieczają teren wypadków drogowych, a także pomagają przy okazji innych zagrożeń.
Uroczystość uświetnił występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty”, działającego przy DK w Wolbromiu oraz występ uczniów Zespołu Szkół w Wierzchowisku.

Ewa Barczyk

DSC00607-(Kopiowanie).JPG