Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2014 » Grudzień » KardioBus po raz trzeci

KardioBus po raz trzeci

2014-12-11 13:27:27

8 grudnia br. u zbiegu ulicy Mariackiej i Kościelnej już po raz trzeci stanął KardioBus. W mobilnej przychodni każdy mieszkaniec miasta mógł skorzystać z bezpłatnego badania kardiologicznego. Tego dnia przebadano aż 47 pacjentów. Jak widać – potrzeby nadal są wielkie.

W ramach III edycji kampanii 1000 serc mieszkańcy Wolbromia mogli skorzystać z bezpłatnego badania EKG. Od godziny 9 do 17 każdy mógł sprawdzić stan pracy swojego serca oraz skorzystać z konsultacji z lekarzem specjalistą. W ciągu trzech edycji kampanii 1000 serc zorganizowanej przez Fundację Dr.Max akcji łącznie przebadano 135 mieszkańców miasta. U jednego z pacjentów wykryto bigeminię komorową z bradykardią, w związku z czym został skierowany do pilnej konsultacji kardiologicznej w szpitalu.

Kampania 1000 serc

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim profilaktyka schorzeń układu sercowo-naczyniowego. W Polsce co druga osoba umiera na skutek jego chorób. Wyleczenie wielu z nich w początkowym stadium jest możliwe, jednak zwlekanie z wizytą u kardiologa stawia chorego w trudniejszej sytuacji. Dzięki wykonywaniu regularnych badań profilaktycznych bardzo często udaje się postawić diagnozę odpowiednio wcześnie i zapobiec rozwojowi takich schorzeń jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze.

Akcja 1000 serc rozpoczęła się 16 października i potrwa do 19 grudnia br. W ciągu tych miesięcy KardioBus przemierza całą Polskę w celu przebadania jak największej liczby pacjentów. Do tej pory udało się przeanalizować wyniki u ponad 600 osób.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie www.1000serc.pl.

***

Kampania 1000 serc jest zorganizowana z inicjatywy Fundacji Dr.Max. W ciągu trzech miesięcy KardioBus zatrzyma się wielokrotnie w miejscowościach w całej Polsce, aby mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań EKG oraz skonsultować się z lekarzem w ramach prowadzonych działań profilaktycznych dotyczących chorób układu sercowo-naczyniowego. Akcja trwa od 16 października do 19 grudnia br. i jest podzielona na 3 etapy. Jeden etap to wyznaczona przez organizatorów, trwająca około tygodnia trasa, podczas której mobilna przychodnia zatrzymuje się w wyznaczonych miejscach w godz. 9.00 – 17.00, aby przyjąć zainteresowanych profilaktyką zdrowotną pacjentów. Celem kampanii 1000 serc jest wzrost świadomości mieszkańców małych i dużych miast związanej z chorobami serca. Na podstawie przeprowadzonych badań i rejestrowanych przypadków organizatorzy przygotowują raport dotyczący stanu zdrowia Polaków.

Wolbrom.jpg